Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Täna esietendub fotograafi Gabriela Liivamägi debüütlavastus "Selgroogupidikoos"

Tartu Uues Teatris esietendub reedel, 24. oktoobril fotograafi Gabriela Liivamägi debüütlavastus "Selgroogupidikoos“.

Lavastuse "Selgroogupidikoos“ loomemeeskonnas on lavastajana fotograaf Gabriela Liivamägi, helikunstnikuna disainer ja muusik bändist Kuma Martin Rästa ja kostüümikunstnikuna moedisainer Triinu Pungits, teatab Tartu Uus Teater.

Lavastuses mängivad näitlejad Maarja Jakobson, Kristel Leesmend, Siim Angerpikk, Helgur Rosental ning mittenäitlejad Marja-Liisa Plats, kes on igapäevaselt illustraator ning Salme Regiina Palu, kes on 8-aastane koolitüdruk.

Gabriela Liivamägi jaoks, kes on aastaid pildistanud lavastusi nii Tartu Uues Teatris kui mujal, on "Selgroogupidikoos“ esimene julge katsetus lavastajana. Fotograafiaalase tausta tõttu on lavastuses rõhku pandud just visuaalsele küljele ja atmosfäärile.

Gabriela Liivamägi tunnistab, et on pildistades ja lavastades taibanud, et vaatab visuaalset poolt rohkem kui terviklikku liikumist ning lugu. "Selgroogupidikoos“ lool ei ole narratiivi ega kulminatsiooni, on pigem mälupildid ja haaratavad emotsioonid.

"Selgroogupidikoos“ lavastust võib kirjeldada pigem märksõnade kui sisukokkuvõttega. Keskendumine. Loomisvajadus. Vaikus. Ootamine. Tolerantsus. Praktiline loovus. Õudne ja naiivne atmosfäär. Staatika. Mõttemäng. Taju pingpong. Koreograafiline taju, kuid ilma liigsete liigutusteta. Siseatmosfääri ära tajumine. Sõnadeta valetamine. Kohad, kuhu juhuslikult sattume.

Lavastust mängitakse vaid neli korda. Kaks korda Tartu Uues Teatris (Lai 37) - 24. ja 25. oktoobril ning 31. oktoobril ja 1. novembril Tallinnas Vaba Lava teatrisaalis Telliskivi loomelinnakus (Telliskivi 60a).

"Selgroogupidikoos“

Ehk alati ja mitte kunagi koos. Pildid ja emotsioonid lapsepõlvest läbi suure inimese ja läbi väikse inimese taju ja aju.
Väiksed seosed, nõrgad impulsid, mis panevad lülid kokku või hoopis lahutavad.
Mingid sidemed katkevad, mingid kasvavad. Mõned moondavad, painutavad reaalsust. Aga reaalsus ise on ikka sama.
Pole algust ega lõppu ega kulminatsiooni ega narratiivi.
Küsimus on: kas sa oled suur või väike, kas sai on kõva või pehme, kas isa on imemees või tavaline mees, kes kohvitassi kõrvu liimida oskab.

Esietendus

24. oktoobril kell 19:00 Tartu Uues Teatris

Etendused
25. oktoobril, Tartu Uues Teatris
31. oktoobril, Tallinnas Vaba Lava saalis (Telliskivi 60a)
1. novembril, Tallinnas Vaba Lava saalis (Telliskivi 60a)

 

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: Tartu Uus Teater

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: