Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Video: Eksperimenta! avamine, näitus ja autasustamine

Läinud nädalal avati rahvusvahelise noorte kaasaegse kunsti triennaali "Eksperimenta!" näitused Tallinnas Katariina kirikus ja Hopneri majas. Rahvusvaheline žürii otsustas ühe tulevikutalendi asemel välja anda kolm preemiat. 

Videol on näitused Katariina kiriku ekspositsioonist (Saksamaa, Venemaa, Türgi, Soome, Läti, Eesti, Portugal ja Kanada). Noored kunstnikud on rohkem kui aasta jooksul uurinud erinevaid aspekte teemal "Kunst ja teadus" ning oma teaduslikel meetoditel põhinevad avastused või järeldused kunstina teostanud.

Tulevikutähe preemia said Julius Ertelt (Saksamaa), Marie Jõgi (Eesti) ja Dunya Aidos (Türgi).

Julius Ertelt vaatleb oma installatsioonis “Spotted” esmamulje tähtsust meie elus ning selle kujunemisega seonduvat, olles teinud fotod 7 eakaaslasest ja paludes neid kommenteerida 286 võõral inimesel.

Marie Jõgi skulptuur “The future is our choice” arutleb inimese ja tehnoloogia arengu seoste üle, rakendades selleks sümbolkujundina inimese loodet ja nabanööri. Žüriile avaldas muljet eksistentsiaalsete küsimuste vaatlus läbi teadusliku ja kultuurilise prisma, veenev teostus ja materjalikasutus.

Dunya Aidos’e video “Lasting tracks” on kaasahaarav mõtisklus inimelu ja universumi võrdluse taustal, mille juures žürii hindas muu hulgas maali vahendite huvitavat rakendamist installatsioonis.

"Eksperimenta! 2014" näitused on külastajatele avatud Tallinnas Katariina kirikus ja Hopneri majas 24. oktoobrist 23. novembrini teisipäevast pühapäevani kell 11-18. Alates 31. oktoobrist pakub "Eksperimenta!" koolidele ka klassiväliseid kunstitunde.

Toimetaja: Mari Kartau

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: