Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Fine5 uus etendus räägib üksindusest ja koosolemisest

Fine5 tantsuetendus “...and Blue”
Fine5 tantsuetendus “...and Blue” Autor/allikas: fine5.ee

Fine5 tantsuteater toob Vabale Lavale üksikisiku ja ühiskonna konflikti peegeldava tantsuetenduse “...and Blue”, mis räägib üksi- ja koosolemisest.

6. novembril esietendub teatrikeskuses Vaba Lava tantsuteater Fine5 lavastus “...and Blue”, mis peegeldab konflikti progresseeruvast “üksi-olemise” tundest meie sees ja meie ümber - pinget üksikindiviidi ja grupi vahel, mis võimendub piiratud ruumis koos olemise tingimustes. Lavastus kuulub Vaba Lava teatrikeskuse esimese hooaja kuraatoriprogrammi.

Tuntud lavastajate-koreograafide tandem Tiina Ollesk ja Rene Nõmmik toovad publiku ette tantsuteose, mis on edasiarendus Fine5-i senisele koreograafilisele ja dramaturgilisele käekirjale. Uuslavastuse muusika on spetsiaalselt loodud kontrabassivirtuoos Taavo Remmeli poolt ning rütmitöötluse on teinud ansambli „Lu:k“ liige Virko Veskoja.

Tantsijatena on laval Fine5 lavastusest „Faasid-ReMake“ tuntud koosseis: Helen Reitsnik, Tatjana Romanova, Simo Kruusement, Endro Roosimäe ja Tiina Ollesk, neile on lisandunud koreograaf ja tantsija Olga Privis. Valguskunstnik on Airi Eras ning esmakordselt teeb Fine5-le kostüümikujunduse Epp Kubu.

“See on abstraktne ja metafoorne tantsuteos kuuele tantsijale, mille peamiseks ideeks on üksikisiku ja grupi vastastikused suhted tänases maailmas. „Sinine“ tähistab nii sisemist pinget, mis paneb meid tegutsema kui ka igatsust ja pürgimust sellest vabaks saada,” selgitas Rene Nõmmik.

7.novembri etendusega tähistab rahvusvaheliselt tunnustatud ja loominguliselt produktiivne Fine5 tantsuteater oma 22. sünnipäeva – 1992. aastal esineti esimest korda Eesti Draamateatri väikesel laval.

“Oleme oma loomingut näidanud neljateistkümnes välisriigis, loonud üle 40 lavastuse ning esinenud mitmetel rahvusvahelistel festivalidel ja konkurssidel,” ütles Tiina Ollesk.
Tiina Ollesk ja Rene Nõmmik ei ole ainult teatri koreograafid ja tantsijad, vaid ka tantsupedagoogid, lavastuste produtsendid ja teatri igapäevaelu koordineerijad. Mõlemad on ka Tallinna Ülikooli Kunstide Instituudi koreograafia osakonna õppejõud.

Vaba Lava teatrikeskus avas uksed 2014. septembris Telliskivi Loomelinnakus. Vaba Lava tuumaks on interdistsiplinaarsed etenduskunstid - kaasaegne sõna-, tantsu- ja muusikateater ning kontserdid, näitused, kino, kaasaegne tsirkus, konverentsid jm.

Fine5 etendused “...and Blue” toimuvad 6., 7., ja 8. novembril kell 19.00 uues teatrikeskuses VabaLava.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: fine5.ee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: