Arvustus: võis tõdeda, et tegemist oli tähtsündmusega

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Autor/allikas: Sven Tupits (fotogeen.com)/Jazzkaar.ee

Bill Frisell, Vene Kultuurikeskus, 31. oktoober.

Sügisjazzi raames saabus Eestisse kauaoodatud külaline - maailma üks tippkitarriste, nüansirikka helipaletiga Bill Frisell.

Väga tabavaks kontserdipaigaks valitud Vene Kultuurikeskus andis ajastutruu viite 50ndtatele, mil vastsündinud elektrikitarr ja sõjajärgse ameerika muusikaplahvatus olid lähtekohtadeks ka siin esitatud kavale "Guitar in the Space Age!".

Samanimeliselt värskelt plaadilt tuttavad lood - rahumeelsed ja leebed uusversioonid omaaegsete kitarrikangelaste revolutsioonilistest blues'i, surf-rock'i ja jazzi paladest tulid ka pea täies mahus esitusele.

Alates sissejuhatavast, Speedy West'i unelevast pedal steel-klassikust "Reflections from the Moon" kuni The Beach Boys'i "Surfer Girl"i ja The Tornados'i "Telstar"ini hoidis pealtnäha kergekoelise materjali fluidumit usutavana meditatiivne läbitunnetamine, mis andis etteantud raudvarale nukkerhelge mõõtme.

Friselli leebelt naeratavat lähenemist toetas sissetöötatud ja orgaanilise tunnetusega tugigrupp, kelle abil moondusid plaadilt ehk kohati liiga plaanipärase kulgemisega lood elavateks, märksa passaažirikkamateks lähenemisteks.

f: Sven Tupits (Jazzkaar.ee)

Täpsesse ja pinget hoidvasse kavasse ei mahtunud küll Friselli enda värskeid soolopalasid, aga üllatuseks pakuti kinematograafilist vaadet Wes Montgomery loole "Bumpin' On Sunset".

Täissaali moodustanud kitarristide, muusikute, heliloojate ja pühapäevajazzi nautijate seltskonda jälgides võis tõdeda, et tegemist oli tähtsündmusega.

Vaata fotosid Jazzkaar.ee galeriist

 

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: