Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Arhitektuurikriitik kunstiakadeemia majasaagast: ambitsioonikusest sai alalhoidlikkus

Arhitektuurikriitik Carl-Dag Lige räägib "Plekktrummis" Eesti Kunstiakadeemiast, mis on nüüd, peale aastatepikkust uue maja dramaatilist saagat saamas endale uue peavarju Kalamaja sukavabrikus.

Esimene arhitektuurikonkurss, millega kavandati EKA maja kooli senisele südalinnakrundile, oleks Lige sõnul manifesteerinud igas mõttes ambitsioonikust, praegune langetatud valik aga kõneleb alahoidlikkusest.

"Sellel lool on nii palju tahke, et ühest hinnangut on raske anda," ütleb Lige, aga märgib, et ta isiklikult on pettunud, et eesti avalikkus ei näidanud piisavalt huvi ja toetust, ei kaitsnud seda, et oleks realiseeritud ambitsioonikam eesmärk, mis linna südames seistes oleks väljendanud ühiskonna väärtustavat hinnangut kunstile ja haridusele.

Samas leiab Lige, et Kalamaja, Vanalinna ja kesklinna ühendav endise sukavabriku krunt on samuti positiivse mõjuga nii linnaruumile tervikuna kui kindlasti ka koolile.

 

 

 

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: ETV2

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: