Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti 70-liikmeline delegatsioon osaleb Hiinas toimuval Balti muusika festivalil

Hiinas kestab kuni novembri keskpaigani esimene Balti muusika festival. Eestit esindab seal 70-liikmeline delegatsioon. Meie muusikud annavad kokku 20 kontserti Hiina suuremates linnades, millest kõige väiksemas elab 7 miljonit elanikku.

Eestist 1000 korda suurema rahvaarvuga Hiinas on viimastel aastatel ehitatud suuri kontserdisaale ja publiku puudust pole karta ehkki kogu õhtumaine kultuuriruum, sealhulgas ka kogu eesti muusika on hiinlaste jaoks veel uus ja tundmatu maailm, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eesti muusikat toovad hiinlastele koju kätte Eesti Filharmoonia Kammerkoor oma uue dirigendi Kaspars Putninsiga, Arsise kellade ansambel Aivar Mäe juhtimisel, C-Jam, Rein Rannap. Valiku tegid hiinlased ise aasta tagasi Eestit külastades. Hiina Muusikanõukogu aseesimees Pan Yan ütles, et eesti muusika on mõjuv ja meeldib talle väga. Hiinlased valisid Eestit esindama eelkõige sellised muusikud ja kollektiivid, mida neil endil ei ole.

Eesti Kontserdi direktor Jüri Leiten usub, et Hiina näol on leitud ääretult perspektiivikas turg, kus eesti koorimuusika, folkmuusika ning klassikaline muusika on uus ja väga huvipakkuv.

Leiteni arvates on väga hea, et eesti ja hiina kultuur on väga erinevad, sest see annabki võimaluse üllatada sealset publikut. "Ilmselt nagu hiinlased hakkavad üllatama ka meie publikut järgmisel aastal," lubas Leiten.

Kui läbirääkimised edukalt edenevad, siis ongi Eesti publikul juba järgmisel aastal võimalus osa saada hiina kultuuri ühest kõige eredamast esindajast, Pekingi ooperist.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: