Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ministeerium pakub Eestit Hiina filmitööstusele võtteplatsiks

Kantsler Paavo Nõgene ja CCTV peatoimetaja asetäija Tong Zhu Pekingis
Kantsler Paavo Nõgene ja CCTV peatoimetaja asetäija Tong Zhu Pekingis Autor/allikas: Kultuuriministeerium

Ideest rääkis lähemalt kultuuriministeeriumi kantsler Paavo Nõgene.

Nõgene rääkis Vikerraadio saates "Uudis +", et hiinlastele võiks huvi pakkuda meie "loodus ja roheline riik," aga samuti "meie linnade vanalinnad" või "saared" - pakkumist on küll.

Kantsler naases äsja Eesti "kultuuriinvasioonilt" Hiinasse, kus lisaks Eesti muusikute kontsertesinemistele leidis aset mitmeid kasulikkue kohtumisi Hiina kultuurikorraldajatega.

Eesti ja Hiina filmikoostöökontaktide loomisel saavutati seda, et Eesti filmitegijail on kutse osaleda suurtel Pekingi ja Shanghai filmifestivalidel ja võimaluse korral "Eesti fookusega" juba järgmisest aastast.

Kuna Hiina suur filmitööstus, mis toodab aastas circa 6000 filmi teeb ka koostööfilme sealhulgas eurooplastega, siis tehti kantsleri sõnul hiinlastele pakkumine kasutada Eestit võimalike lokatsioonidena ehk võtteplatsidena. Kantsleri sõnul võeti pakkumine hiinlaste poolt huviga vastu.

Nõgene märkis, et Eesti-poolne huvi on suuresti loomemajanduslik - et anda tööd Eesti filmiprofessionaalidele, kuid kindlasti on kontaktid kasuks ka turismile.

Nõgene lisas, et konkreetsemalt edendavad filmikoostööd edasi Pekingi Filmiakadeemia ja Eesti Filmi Instituut.

Tulevikus võib eesti filme näha muuseas ka Hiina suurimas CCTV kanalis.

Hiinlased ilmutasid suurt huvi ka Arvo Pärdi "Aadama passioonist" tehtava kontsertfilmi ja dokumentaalfilmi vastu.

Nõgene kinnitas, et Eestist tuhat korda suuremale Hiina turule pääsemine on oluline ja juba käivad tööd järgmise aasta Eesti "kultuuriinvasiooni" ettevalmistamisel. Nõgene nimetas RAMi, Rahvusooperit Estonia ja Vanemuise teatrit võimalike Hiina-minejate seas.

 

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: Vikerraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: