Maarjamäe lossi renoveerimiseks esitas parima idee Koko ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti ajaloomuuseumi Maarjamäe lossi rekonstrueerimise ideevõistluse võitis arhitektibüroo Koko Arhitektid. Keerulise ülesande lahendamisel tuli lähtuda eelkõige külastajasõbralikkusest.

Ülesande tegi keeruliseks lossi eritasapinnaline liigendatus ja ajaloolisus. Kõik võimalikud muudatused peavad olema kooskõlas ka muinsuskaitsega, et ei rikutaks ajaloolisi vahelagesid ega seinu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Erinevate tasapindade ühendamiseks ja keerulise hoone arusaadavamaks muutmisel seab ideevõistluse võitja Koko Arhitektide kavand majja ka lifti.

"Liikumispuuetega inimesed näiteks ei saa üldse liikuda ja selles suhtes oli see teema, et rajada kõigile inimestele võimalused hoone külastamiseks. See eeldas väiksemaid lammutustöid ja muinsuskaitse seatud piiranguid arvestades püüdsime leida parima sellekohase lahenduse," selgitas Koko Arhitektide arhitekt Raivo Kotov.

Ühtekokku võttis ideevõistlusest osa kuus tööd. Võidutöö "Simulaakrum" kõrval tõstis žürii pea võrdväärsena esile teise koha töö märksõnaga "Aare" arhitektuuribüroost B210. Kolmandaks jäi võistlustöö "Riigi teemant" Allianss Arhitektidelt.

Maarjamäe lossi rekonstrueerimine ei piirdu ainult lossi siseruumidega, paremini kasutatavaks muutuvad ka abihooned.

"Majja tuleb ka hariduskeskus, mida praegu siin lossis ei ole, püsiekspositsioon Eesti ajaloost, tõenäoliselt esimene Eesti Vabariik 100 teemal, kuna selleks ajaks on planeeritud lossi restaureerimise ja rekonstrueerimise lõpptähtaeg," rääkis ajaloomuuseumi arendusdirektor Inge Laurik-Teder.

Maarjamäe lossi rekonstrueerimine algab tuleval aastal ning kahe aasta pärast avatakse loss juba praegusest külastajasõbralikumana.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: