Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kammernaiskoor Sireen ekspordib Eesti koorimuusikat Soome

Kammernaiskoor Sireen
Kammernaiskoor Sireen Autor/allikas: Kammernaiskoor Sireen

Kammernaiskoor Sireen esineb 18. novembril Helsingis, Eesti Suursaatkonnas Eesti muusika kontaktüritusel, mille eesmärk on tutvustada Eesti muusikat Soome suurematele kontserdi- ja festivalikorraldajatele.

Kontaktüritusele on kutsutud Soome kontserdi- ja festivalikorraldajad, orkestrijuhid ning muusikaagentuuride esindajad, kes tulevad üritusele Eesti interpreetide ja loominguga tutvuma.

Kammernaiskoori Sireen dirigentide Tiiu Sinipalu ja Ülle Tuisu sõnul annab üritus võimaluse näidata nii Eesti koorimuusika kõrget taset kui tutvustada Eesti heliloojate loomingut. „Oleme oma esitletavasse kavasse valinud nii Eesti koorimuusika klassikat Cyrillus Kreegilt kui uudisloomingut Tõnu Kõrvitsalt. Näeme selles ürituses võimalust tutvustada peale suurepärase Eesti koorimuusika ka meie heliloojate omapärast ja väljapaistvat helikeelt," ütles Tuisk.

Sireenile lisaks esineb kontaktüritusel veel Eesti-Soome jazz kvartett TereMoi4 koosseisus Jaak Sooäär, Kadri Voorand, Sanni Orasmaa ja Mikko Innanen ning keelpilliansambel koosseisus Mikk Murdvee, Aet Ratassepp, Toomas, Nestor, Aare Tammesalu ja Indrek Pajus.

Kontaktüritus toimub viiendat korda. Eelnevatel aastatel on Eestit esindanud Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Voces Musicales, Raivo Tafenau, Villu Veski, Oleg Pissarenko Band ja ansambel Una Corda.

Kammernaiskoor Sireen on uus koor Eesti muusikamaastikul, mis loodi 2011. aasta lõpus kahe noore dirigendi Tiiu Sinipalu ja Ülle Tuisu poolt. Lühikese tegutsemisaja jooksul on koor andnud mitmeid kontserte üle Eesti ning saavutanud teise koha rahvusvahelisel koorikonkursil Tallinn 2013 naiskooride kategoorias. Koor väärtustab koostööd noorte Eesti heliloojatega, esitades loomingut Pärt Uusbergilt, Maria Kõrvitsalt jt.

Kontaktüritus on organiseeritud Eesti Muusika Arenduskeskuse eestvedamisel. Kontaktüritus toimub projekti "Muusika ettevõtluse ja ekspordi arendamine" raames, mida rahastab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ning Euroopa Regionaalarengu Fond. Projekti toetatakse EV Kultuuriministeeriumi programmist „Eesti kultuur maailmas“.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Kammernaiskoor Sireen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: