Arvustus: GusGus käis eestlaste nälga kustutamas

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
GusGus Autor/allikas: Pressimaterjalid

Reedel, 14. novembril esines Tallinnas Islandi elektroonilise muusika bänd GusGus, mis oli täistabamus elektroonikabändide järgi janunevate eestlaste seas.

Massiivse promokampaania toel arvatavasti paljude teadvusesse alles värskelt kerkinud Islandi dance-pop kollektiiv GusGus jõudis Tallinnasse hiljutise albumi "Mexico" esitlustuuri raames. Kvaliteedimärgiks kujunenud Islandi popmuusika tõi reedeõhtusesse Rock Cafe'sse kohale tubli tuhandepealise massi, kellest määrav osa lookles sissepääsu poole veel kaugelt peale õhtu soojendusesineja; kodumaise electrobassi-duo Faun Racket'i etteastet.

Sündmuse üleskütjale oli tehtud tuntav allahindlus ja faunide püüdlused end mõjuvaks teha olid kohitsetud tuhmi ja vaikse helipildiga, millest küttis säravalt üle isegi Raul Saaremetsa DJ-sett. Faun Racket väärinuks enda tutvustamiseks niivõrd suurele publikule kindlasti paremaid šansse.

Olukord lubas aga täiel määral särada Islandi mahe-elektroonikutel, keda publik tervitas palavalt, nagu vanu tuttavaid. GusGus'i albumeid kandev, turvatsooni piires mugavlev keskealine klubi-tiks hoiab oma mõju saladust päris kindlasti just live-olukordades ja kohvikulik mõõdukus moondub kontserdil kiiresti südameid pumpavaks peovaibiks.

Kandvaid rolle publiku pihkupüüdmisel hoidsid vokalistid: Erasure'liku sensuaalsusega Daníel Ágúst Haraldsson ja Zakk Wylde kõrberoki-imidžiga, jõulisi soul-toone hoidev Högni Egilsson. Tuurirutiinist polnud märkigi ja poolehoiusõnumeid ei pillutud ainult viisakusest - Högni eestikeelne vaherepliik: "..gergejalkset buhabaisel aal gottasin ma marjamal, heida ma rybbe, dahags olla su peiu.." jättis publiku suu lausa ammuli.

Massiivset sound'i kandev, iseenesest 90ndaid jällegi taastootev kütteline, ent peenekoeline trance-vaib tundus päris kindlasti haaravat ka siinset kuulajaskonda. Fakt on, et moodsa, mõõduka pealelennuga elektroonikabändide järele on Eestis tekkinud märkimisväärne nälg ja maaletoojatelt jääb ainult loota, et järgmised sammud kompavad julgemalt ka ajakohaste, Disclosure ja Jungle-laadsete hitt-aktide letti käimist.

Kokkuvõttes võib öelda, et tegemist oli täitstabamusega, koos mõningase teerullimeetodiga, mis alahindas just kodumaise talendi presenteerimise vajalikkust.

Toimetaja: Tiiu Laks

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: