Arvustus: Super Hot Cosmos Blues Band viib sõitma ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Ülo Josing (ERR)

Uus plaat

Super Hot Cosmos Blues Band
Countdown To Jesus (ise välja antud)
9/10

Lõpuks sain Super Hot Cosmos Blues Bandi plaadi kätte. Olin raadiost mõnda lugu kuulnud (Eesti Laulu hitti oksendamiseni), lehest mõnda kiitvat arvustust ka lugenud ja hirm puges naha vahele. On varemgi juhtunud, et see, mis meeldib kõigile teistele, ei meeldi mulle. Aga kirjutada millestki, mis sulle ei meeldi, on üsna ebameeldiv tegevus. Seetõttu istusin tööl päevi ja vaatasin plaati ja Janno Reim vaatas ülbelt vastu ja siis ma keerasin plaadiümbrise teistpidi ja lugesin laulude pealkirju.

Kolmandal päeval panin plaadi kotti, tööl niikuinii ei tule muusika kuulamisest midagi välja. Kuulan autos või kodus kui juhtub olema hetk, kus olen üksi. Või lähen klapid peas metsa jooksma. Igatahes mitte praegu, sest mine tea, äkki ei meeldi...

Asi muutus mingil hetkel juba jaburaks. Plaat on, aga masinasse ei pane. Ei julge. Toimetaja Valner muutub järjest kannatamatuks ja helistab üle päeva ja areneb dialoog:

-Noh, kaugel on?
-Äi ole aega olnud!
-Ahah. Millal on?
-Oi, ma ei tea. Võib-olla ülehomme.

Jne. Jutt ajapuudusest on muidugi puhas ilus valge vale. Aega on küllaga käes. Tööle tulles, töölt minnes, kodus, metsas. Ole mees ja vali kuulamiseks sobiv koht!

Olgu. Täna pärast tööd panen plaadi autos käima. Ütlesin inimestele üle Eesti head aega, pühkisin eetrigrimmi näost, vahetasin riided, läksin plaat näpus parklasse. Sõitsin tõkkepuu alt läbi ja vajutasin nupule „play“. Faehlmanni-Kreutzwaldi ristmikuni jõudsin vaikuses, vasakpöörde tegin õrna kitarri saatel ja see saatis mind Liivalaiani ja siis enne Pärnu maanteele pööramist läks lahti.

Olin mina, tee ja muusika. Hendriksoni küüru juures olin otsustanud, et täna ma otse koju ei lähe. Sorry, naine, aga täna tahan ma sõita ja muusikat kuulata. Üksi autos, pimedas ja tühjal teel linnast välja! Lihtsalt niisama ja siiralt õnnelik, et hirm oli asjatu. Mulle meeldis, võiks isegi öelda, et väga! Aitäh!

PS. Pärnuni ei jõudnud. Enne sai plaat läbi. Siis keerasin nina kodu poole ja kuulasin korra veel!

"Breathe":

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: