Kursuse juhendaja iseloomustab Panso preemia võitnud Pihlat "universaalsena" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Andekate lavaüliõpilaste esile tõstmiseks mõeldud Voldemar Panso nimelise preemia sai täna Eesti muusika- ja teatriakadeemia lavakunstikooli 27. lennu üliõpilane Mehis Pihla, keda kursuse juhendaja iseloomustab kui "universaalset dramaturgi".

Preemiat üle andes ütles näitleja Ain Lutsepp Viljandi kultuuriakadeemia direktorit Andzori Barkalajat tsiteerides, et andekatel on eeldused puruks minna kergemini kui vähem andekatel ja selleks, et purunemist ei juhtuks, on ainus abimees distsipliin, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Töötades seadke endale eesmärgiks täielik kohalolek, mida oli siin täna tunda ja tegevust ja tegemisi suunavaks küsimuseks seadke endale, milleks," teatas teatriliidu esimees Ain Lutsepp.

Draamateatri näitleja ja teatriliidu esimees Ain Lutsepp andis Mehis Pihlale preemia pärast 27. lennu esimest bakalaureuselavastust.

"See tähendab minu jaoks eelkõike seda, et seda tööd, mis ma olen siin koolis teinud, on märgatud ja mul on selle üle väga hea meel. Järelikult see aeg ja energia, mis ma olen siia kooli panustanud, on läinud asja ette ja et tuleks jätkata samamoodi," ütles Panso preemia laureaat Mehis Pihla.

Peeter Raudsepa, Katariina Undi ja Laura Kalle lavastatud William Shakespeare "Tormis" mängis Mehis Pihla prints Ferdinandi.

Lavakunstikooli juhataja ja 27. lennu juhendaja Peeter Raudsepp ütles, et vastne Panso preemia laureaat on omal kursusel universaalne.

"Ta on nii dramaturg, ta on teinud lavastajatööd ja ta on teinud ka näitlejatööd ja kõike seda edukalt. Aga peale selle on ta ka väga tänuväärne inimene kõikidele teistele inimestele, sest ta on väga abivalmis ja ta veab sellist oma mõtet," iseloomustas 27. lennu juhendaja Raudsepp.

Raudsepp lisas, et Mehis Pihla juhtis ka tudengite esimest iseseisvat tööd - stand-up komöödiat - "Puhkamisest väsinud" ning on ka vaime liider.

Panso preemia laureaat Mehis Pihla ütles, et tema kursus on väga ühtehoidev ja toetav, pigem nagu perekond.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: