Tartus linastub täna vaegnägijatele mõeldud “Lepatriinude jõulud” ({{commentsTotal}})

"Lepatriinude jõulud" Autor/allikas: Kaader filmist

Pimedate Ööde Filmifestival ja Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond näitavad täna Tartu Cinamoni kinos vaegnägijatele kirjeldustõlkega Janno Põldma ja Heiki Ernitsa joonisfilmi “Lepatriinude jõulud”.

PÖFFi ja Lastefondi koostöö on kestnud neli aastat ja koos on tõlgitud neli joonisfilmi.

Film algab kell 13.00 Cinamoni kino 4. saalis ja on kõikidele tasuta. “Filmivaatamise eesmärk on anda Tartu vaegnägijatele võimalus kinokunstist osa saada. Näiteks tulevad filmi vaatama nägemispuudega lapsed Tartu Emajõe koolist, aga oodatud on loomulikult ka kõik teised,” rääkis PÖFFi erivajadustega inimeste projekti koordinaatori Triinu Toomela.

Lisaks tunnustatakse Tartus partnereid ja toetajaid, kes on aidanud kirjeldustõlkega seansse luua ning vaegnägijateni tuua. “Erilist tänu väärivad MTÜ Kakora, Eesti Joonisfilm ja Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond, kelle abiga on mitmed filmid kirjeldustõlke saanud ja oma vaatajad üles leidnud,” lisas Toomela.

PÖFFi ja Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi koostöö on kestnud neli aastat. “PÖFF on aidanud kaasa kirjeldustõlgete valmimisele, rahastuse leidmisele ning filmide näitamisele kino suurtel ekraanidel. Kindlasti plaanime selle traditsiooniga ka järgmistel aastatel jätkata. 18. PÖFF on lõppenud, seega on paslik tänada ka kõiki neid, kes on läbi PÖFFi toetajapileti ostmise või reklaamklippide tulemusel oma panuse kirjeldustõlkega filmide valmimisse andnud,” avaldas Toomela oma tänu inimestele.

Kirjeldustõlge abistab vaegnägijatel filmi kogeda. Kirjeldustõlke raames kirjeldatakse sõnadega dialoogide vahel olevat visuaalset pilti. Tänavuse PÖFFi raames linastus noorte- ja lastefilmide festivali Just Filmi raames kirjeldustõlkega “Nukitsamees”

 

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: PÖFFHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: