Arvustus: Viljandi Guitar Trio salapärane kood ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Viljandi Guitar Trio
Viljandi Guitar Trio Autor/allikas: Mart Vares

Uus plaat

Viljandi Guitar Trio

"10-56" (ise välja antud)

8/10


Viljandi Guitar Trio koosseisus Jalmar Vabarna, Argo Vals ja Jaan Jaago on valmis saanud teise albumi "10-56", mis on esimesest veel sisendusjõulisem ja eneseteadlikum. Jäägu salapärase koodi "10-56" lahtimuukimine kuulaja ülesandeks (soovitatav kuulajate vanus?), selge see, et huvitav pealkiri lisab põnevust juba kuulamata. Trio läbilöögivõimelisim liige Jalmar Vabarna särab kõigis koosseisudes ja suudab ses muusika ülekülluses alati anda oma projektidele erilist hoogu, et välja paista. Tema loodki sel plaadil on täis elujanu ja põlemist ("Püssirohi" - vaata alt videot, "Burn") või humoorikad ("Rõõmus moll", "Halloo, kosmos!"). Argo Valsi palad seevastu on rohkem sissepoole ja intellektuaalsemad ("Ringrada jääd", "Ärev sõnaseadja").

Jaan Jaago on trio kõige tagasihoidlikum tegelane, aga siiski mitte kõrvaltvaataja, vaid toetav ja kuulav triopartner endale juba nime teinud noorte meeste kõrval. Tema kirjutatud "Morse, mis ei jõudnud kohale" sobib oma rahumeelsuses hästi lõpupalaks.

Muusikaline kummardus tehakse oma õpetajale Robert Jürjendalile ja teisele eeskujule, Steve Vaile. Samuti Gustav Ernesaksale - plaat algab tuntud lastelauluga "Rongisõit" ja see sobib trio firmakõlalise kvinthäälestusega (CGDAEG) hästi. Lisaks on lastelaulu valik sümboolne - noortes meestes on veel alles palju lapselikku energiat ja mängidatahtmist ning just see mänglevus ja julgus proovida annabki triole erilise särtsu.

Viljandi Guitar Trio muusika kõlab värskelt ja samas mitte ülearu moodsalt, selles on universaalset mõõdet. Sobib nii tantsuks kui mõtsikluseks.

Pärimusmuusika passib ka sellesse kõlasse nagu valatult, rootsi traditsionaal "Vitterpolska" on üks meeldejäävamaid palu plaadil.

Instrumentaalmuusikat pole alati lihtne suuremale hulgale kuulajatele lähedaseks mängida, ent VGT muusikas on üks oluline moment - nende helipilt on karakteerne ja kujutluspildid jooksevad mõnusalt silme ette, seda enam, et lugude pealkirjad suunavad.

Juba eelmise plaadiga trio muusika gruuvis ja gruuvib edasi, rütmiline täpsus teeb selle võnkumise võimalikuks ja nauditavaks.

Plaadi pakend on sõna otseses mõttes pakend, inspiratsiooni saadud kitarrikeelte pakist. Samuti on plaadi toetaja andnud kuulajaile kingiks ühe kitarrikeele, ehk peitub just selles kitarrikeeles salapärase koodi lahend?

"Püssirohi"

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: