Pöördumisega protesteeritakse rahvusraamatukogu lugemissaalide sulgemise vastu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Ligi 300 inimest on kirjutanud alla pöördumisele, millega protesteeritakse rahvusraamatukogu juhtkonna otsuse vastu sulgeda saksakeelsed lugemissaalid. Koondatavad töötajad leiavad, et tegu on juhtimisvigadega.

Teisipäeval kirjutas koondamisteatele alla ka saksakeelsete lugemissaalide kauaaegne juhataja Leili Naan. Tema sõnul on juhtkonna otsus sisuliselt põhjendamatu, seda enam, et välispartneritega, kelleks on Saksa, Austria ja Šveitsi saatkond, pole asja arutatudki. Naan leiab, et sulgemise põhjused pole ainult majanduslikud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kahe aasta jooksul on koondatud palju tublisid oma ala hästi tundvaid töötajaid, lammutatud osakondi, allüksuseid, turundusjuht on käivitanud projekte, mis on raamatukogule kahjulikud, kuid peadirektor ja direktsiooni ja ka raamatukogu nõukogu poolt ja ka ministeeriumi poolt on seda aktsepteeritud. On teada, et kes majas kriitikat teeb, sellele antakse paber ja tuleb kirjutada lahkumisavaldus," rääkis Naan.

Rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo peab Naani öeldut liialduseks. "Suure raamatukogu juhina ei saa ma selliseid emotsionaalseid otsuseid teha, see oleks lubamatu."

Rahvusraamatukogu juhi sõnul on saksa saalide sulgemise põhjus majanduslik. Küsimusele, kui suured summad saksakeelsete lugemissaalide kaotamisega vabanevad, vastas peadirektor, et need aitavad katta personalikulusid neil töötajatel, kes töötavad lugemissaalides infospetsialistide ja raamatukoguhoidjatena.

Saksakeelsete saalide kui germanistika keskuse sulgemise vastu kogutakse allkirju saksa keele õpetajate ja tõlkijate algatusel.

Saksakeelsed lugemissaalid muutuvad üldfondi osaks tuleva aasta juunist. Koondatavate töötajate asemele võetakse tööle koolitusala projektijuht.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: