Moedisainerid lendasid Prantsusmaale ({{commentsTotal}})

Lennast Liisa Soolepa kampsuniga
Lennast Liisa Soolepa kampsuniga Autor/allikas: Virge Viertek

Kolmteist Eesti moedisainerit osalevad 5.–7. detsembrini iga-aastasel Prantsusmaa moeinkubaatori Maisons de Mode poolt Roubaix’s korraldataval moenäitusel Marché des Modes.

Antoniuse õue moedisaineritest osalevad Liisa Soolepp, Küllike Tuvikene, Tiina Andron, Hele Padar ja Kristel Suigussaar.

Osalevad moekunstnikud valisid välja Prantsusmaa moeinkubaatori Maisons de Mode’i juht Alexandra Pisco, kes osales ka suvel Antoniuse õue moeetenduse „Mood on õues“ žürii töös, ning Tallinna Loomeinkubaatori ja Tartu Loomemajanduskeskuse esindajad.

Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Reigo Kuivjõgi sõnul on loomemajanduskeskusele alati olnud oluline leida oma ettevõtetele eksportturge. „Teisalt saame Prantsumaa messil käies ka tagasisidet, kuidas meie moekunstnike tooted väljapool vastu võetakse.“

Teise seas lendab sinna oma loomingut esitlema ja inspiratsiooni saama kudumidisainer Liisa Soolepp, kes sai võimaluse messil osaleda, kuna võitis kevadehakul toimunud Antoniuse moeetenduse "Mood on Õues" peaauhinna. Disainer usub, et moenäitus on hea koht saamaks rohkelt vahetut tagasisidet nii oma loomingule kui ka tootmisele.

Liisa on oma loomingus keskendunud kudumitele, mis on üheaegselt ajatud, unikaalsed ja praktilised. Disainer on oma kollektsiooni loomisel asetanud rõhu materjalivalikule ja mustritele. Liisa loomingut iseloomustavad geomeetrilised märgid ja soov luua ajatut disaini, tagades seeläbi kudumitele pika eluea.

Sündmust, mis on Roubaix piirkonna moevaldkonna suurim, külastab ligikaudu 15 000 huvilist. Osalevad moekunstnikud valiti välja Maisons de Mode’i juhi Alexandra Pisco ning Tallinna Loomeinkubaatori ja Tartu Loomemajanduskeskuse esindajate koostöös. Tegemist on esimese sellelaadse Eesti moeloojate loomingu ühisesitlusega Prantsusmaal, mis annab hea võimaluse Eesti kui kvaliteetset käsitööd ja maailmas konkurentsivõimelist moekunsti viljeleva riigi tutvustamiseks ning uute kultuurisidemete loomiseks.

Eesti moedisainerite väljapanekut toetavad ja organiseerivad koostöös Tallinna Loomeinkubaator ning Tartu Loomemajanduskeskus.

Moemessil astuvad enda loomimguga lisaks nimetatutele üles ka Kätlin Kaljuvee, New Vintage by Kriss, Astrid Rajalo, Kadri Kruus, Mare Kelpmann, Embassy of Fashion, Kalle HT, #jonurm.

Toimetaja: Mari KartauHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: