Kristjan Randalu lööb Jõulujazzil kampa nimekate saksa muusikutega

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kristjan Randalu Jazzkaarel Autor/allikas: Rene Jakobson/Jazzkaar

Nädalavahetusel esineb Eestis Jazz Ensemble Baden-Württemberg koos Kristjan Randaluga.

Homme, laupäeval, 6. detsembril kell 19 astub kooslus üles Jõulujazzi raames üles Kumu auditooriumis ning pühapäeval kell 18 Viljandis Pärismusmuusika aidas.

Kristjan Randalu on Eestit esindanud maailma mainekamatel jazzifestivalidel ja olulisematel kontserdilavadel, olles hinnatud nii jazzi kui ka klassikalise muusika vallas. Rahvusvahelise haardega pianistil on tippmuusikutest ansamblipartnereid USA-s nagu Ben Monder või Ari Hoenig; samuti Euroopas, üks momendil nõutumaid ja üle maailma esinevaid kollektiive on aga Tuneesia udimängija Dhafer Youssefi kvintett, mille esinemisgraafik on olnud tihe.

Detsembris on ootamas veel kontsert Kölni filharmoonias. Juba Kõlnis ja Stuttgartis õppides oli Kristjan Randalul Saksa muusikutega mitmeid ansambleid. Pea igal aastal on Kristjan toonud mõne oma rahvusvahelise koosseisu Eesti publiku ette. Sel korral esineb Jõulujazzil kvintett, kus mängivad Baden-Württembergi liidumaa kõrgeima jazziauhinna võitnud muusikud – Peter Lehel,Thomas Siffling, Axel Kühn, Bodek Janke ja Kristjan Randalu, kavas ansambli liikmete looming. Tegemist on tippmuusikute kollektiiviga, igaüks muusikuist on rohkelt tunnustust pälvinud oma ansamblitega. Kristjan Randalu on pälvinud 13 rahvusvahelist ning 3 preemiat-tunnustust Eestis. Tänavu võitis Randalu ka Eesti Kultuurkapitali aastapreemia.

Saksofonist Peter Lehel, JazzEnsemble Baden-Württemberg'i asutaja, on teinud koostööd saksa tippmuusikutega.Trompetist Thomas Siffling, noore Saksa jazziskeene eredamaid muusikuid, ühendab oma loomingus popmuusika elemendid erinevate jazzivormidega ja elektrooniliste kõladega. Ta on esinenud oma ansambliga Jazzkaare Sügisjazzil. Bassist Axel Kühnil on mitu omanimelist koosseisu, ta on ka Mahler Chamber Orchestra liige. Multiinstrumnetalist-maailmakodanik Bodek Janke on sündinud Varssavis, õppinud Karlsruhes, Kölnis ja New Yorgis. Teda peetakse üheks mitmekülgsemaks, loomingulisemaks ja musikaalsemaks löökpillimängijaks. Kristjan Randaluga on tal ka edukas duoprojekt ja teisigi koosseise.

JazzEnsemble Baden-Württemberg on juba kuueteiskümnes kollektiiv Jazzkaare Saksa jazzi tutvustavas kontserdiseerias ERGO Jazz Session.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: