Moekunstnik, kes näeb puude taga nii mõndagi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Anu Hindi moefoto
Anu Hindi moefoto Autor/allikas: Hobusepea galerii

Homme avab Anu Hint Hobusepea galeriis isikunäituse „Puude taga on inimene”. Anu Hint on moekunstnik, kes otsib rõivaste loomiseks tähendust loodusest.

Nii nagu muinasrahvaste jaoks, on ka tema jaoks mets püha paik, kus ühtegi elavat organismi ei tohiks ilmaasjata hävitada. Oma tööde kaudu rõhutab ta looduskeskse kulgemise ja tänapäeva materiaalsete prioriteetide vahelist konflikti.

Kunstnik juhib villasest ja siidist rõivaste, looduskaunite moefotode ja indiaani tarkuste abil tähelepanu ühiskonnas valitsevale disharmooniale ja aktuaalsele teemale - puudega inimestelt kasu nõudmisele. Nii puude all kannatajate ellujäämine kui ka metsade säilimine sõltub tervete inimeste otsustest.

"Kas ehk hoopis "terve" mõistusega inimesed ei kannata vaimse puude all?" küsib ta õigustatult. "Materiaalne kasusaamine ei tohi olla esmane prioriteet."

Näitus väärtustab teistsugust "kasusaamist" - nähtav võiks autori sõnul mõjuda nagu puutumata loodus, mis on tulvil jõudu ja lummust, loomulikku ilu ja harmooniat.

Näitusel saab näha Anu Hindi fotosid ja rõivaid, Mari Ann Vellerandi filmi Karl Silvar Alemaa muusikaganing lugeda tsitaate Indiaani tarkuste raamatust.

Anu Hint (1961) on lõpetanud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi moeosakonna 1985. aastal. 2009. aastal omandas ta Eesti Kunstiakadeemia kunstipedegoogika osakonnas magistrikraadi. Ta on töötanud moekunstnikuna Tallinna Moemajas, firmades „Enelin“ ja „Kamilla“. Tänaseni veab ta endanimelist rõivadisaini- ja õmblusstuudiot „AH“ ja „Hint design“. Anu Hint on oma kollektsioonidega osalenud arvukatel meodemonstratsioonidel Tallinnas, Istanbulis, Moskvas, Kiievis, New Yorgis jm. Oma moefotosid on ta eksponeerinud näitustel Eestis, Jaapanis, Saksamaal ja Tšehhis. Anu Hint on Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Disainerite Liidu liige. Alates 2007. aastast on ta juhatanud Eesti Moekunstnike Ühenduse tööd.

Näitus avatakse kolmapäeval, 10.12.2014 kell 18.00. Näitus on avatud 29. detsembrini 2014.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: