Kalev tutvustas ministeeriumile ja tantsupeolistele rahvusstaadioni visiooni ({{commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Spordiselts Kalev tutvustas täna kultuuriministeeriumi ja tantsupeoliste esindajatele oma visiooni Kalevi staadioni tulevikust, mis näeb ette rahvusstaadioni ehitamist.

Ministeeriumil ning Laulu- ja Tantsupeo sihtasutusel on nüüd järelemõtlemiseks aega jaanuari teise pooleni, esimesed emotsioonid pärast kohtumist olid positiivsed, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tänasel esimesel sellisel kolmepoolsel koosolekul esitas spordiselts Kalev oma visiooni rahvusstaadionist ning selle funktsioonidest. Suuremaid funktsioone oleks kolm - tantsupeod, tippsport ja rahvasport.

"Me näeme seda sellise suursündmuste ja rahvasündmuste toimumise paigana, kus keegi ei tunneks ennast kõrvalejäetuna. Samaväärsed võivad seal olla tantsijad ja rahvasportlased," ütles spordiselts Kalev juhatuse liige Aleksander Tammert.

Tammerti sõnul mahutaks loodav staadion 10 000 tantsijat ning samas ka piisavalt pealtvaatajaid, et seal saaks korralda spordi tippsündmusi.

Tantsupeolised on pärast kõikvõimalikke analüüse tantsupeo toimumise paiga osas otsustanud, et need peaksid jätkuma Kalevi staadionil ja tänase plaani järgi nii ka läheb.

"Loomulikult tantsijate soovidega ja tantsupidudega Kalevi spordiselts väga oluliselt arvestab ja täna me näeme, et 2017. ja 2019. aasta tantsupeod kindlasti toimuvad Kalevi staadionil ja eks edasised plaanid sõltuvad sellest, kuidas Kalevil oma plaanide realiseerimisega läheb, aga meie oleme kindlasti mõttes toetamas seda rahvusstaadioni ideed," rääkis Laulu- ja Tantsupeo SA teabejuht Sten Weidebaum.

Arutletud on ka selle üle, kas kultuuriministeerium paneb samuti rahvusstaadioni ehitamisele õla alla. Kultuuriministeeriumi spordi asekantsler Tõnu Seil sel teemal spekuleerida veel ei taha.

"Eks siis enne, kui ei näe päris äriplaani, maksumust või hinnakalkulatsiooni, ei saa ma mingit otsust teha, aga ta on meil laua peal ja me arutame seda edasi," lausus Seil.

"Kas praegune plaan eeldab kultuuriministeeriumi abi?" küsis ERR-i ajakirjanik.

"Ei, hetkel me nii kaugele oma otsustega ei ole läinud, ikkagi samm-sammult," vastas Seil.

Edasi ootab spordiselts Kalev tantsupeolistelt ning kultuuriministeeriumilt omapoolseid ettepanekuid loodava staadioni osas - nende tähtaeg on 21. jaanuar. Pärast seda istutakse taas ühise laua taha.

Toimetaja: Liis VelskerHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: