Mart Laar esitles alternatiivajaloo raamatut "Sügissõda" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: PM/Scanpix Baltics

Mart Laar esitles oma raamatut "Sügissõda", mis räägib sellest, mida oleks pidanud 1939. aastal tegema, et Eesti saatus oleks läinud teisiti.

"Mul lapsed ütleksid, et see on alternatiivajalugu. Mul on kõva hirm, ei tea, mis sellest välja tuleb," tunnistas Laar ETV saates "Ringvaade".

Laar ütles, et raamatus ei ole ufosid või midagi muud fantaasiarikast. "Kõik sündmused, mis raamatus toimuvad, on Eestis või Soomes 1939.-1944. aastatel toimunud," ütles Laar. Pea kõik tegelased on reaalselt eksisteerinud isikud, kes tegutsevad oma aja teadmistest ja hoiakutest lähtuvalt ning võitlevad tolle aja relvadega.

"Minu meelest on see õnnelik raamat. Juba see fakt, et sügissõda toimub ja Eesti ei alistu, on väga hea märk," ütles Laar ja lisas, et "Sügissõjale" tuleb kindlasti ka järg. Teose esimene osa kannab alapealkirja "Punane torm tõuseb", teine osa "Käsi relvaga” on plaanis välja anda 2015. aastal.

Mees tunnistas, et tervislik seisund on tal võimaldanud pühenduda rohkem asjadele, mida ta on alati teha tahtnud - "Sügissõja" idee on Laari peas olnud juba 20 aastat. "Peaasi, et mõte liigub, siis on vabadus igal juhul käes," ütles Laar. "Igas halvas asjas leiad alati ka mingi õnne üles," lisas ta.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: