Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinna Linnateatris saavad nüüd täiselamuse ka vaegkuuljad

Tallinna linnateater
Tallinna linnateater Autor/allikas: ERR

Linnateatri Põrgulavale paigaldatava silmusvõimendussüsteemi abil on kuulmispuudega inimestel, kes kasutavad kuuldeaparaati, võimalik teatrilavastuste sõnalisest ja muusikalisest osast oluliselt parem aru saada.

Silmusvõimendussüsteemi avamise puhul toimub Põrgusaalis sel reedel alates kella 15-st seminar „Ligipääsetav kultuur vaegkuuljatele – vajadused ja võimalused“, kus avasõnad ütleb sotsiaalkaitseminister Helmen Kütt.

Tallinna Linnateater on Vanemuise järel teine teater, kes silmussüsteemi kasutusele võtab. „Teadvustasime enda jaoks selgelt vajadust sellise tugilahenduse järele tänu Jüri Jaansonile, kes on teinud teatrites palju sellealast selgitustööd. Kahjuks on meie seas väga palju inimesi, kes ei saa vaegkuulmise tõttu teatrielamusest täielikult osa. Loodame, et nende olukord on nüüd jälle pisut paranenud,“ ütles Linnateatri direktor Raivo Põldmaa.

Silmussüsteemi kasutamiseks on vajalik silmuseprogramm kuuldeaparaadis. Vaegkuuljad, kelle kuuldeaparaadis seda programmi ei ole, saavad lasta selle paigaldada kuulmiskeskuses.

Seminaril „Ligipääsetav kultuur vaegkuuljatele – vajadused ja võimalused“ kõnelevad pärast Helmen Küti avasõnu Tallinna Linnateatri direktor Raivo Põldmaa ning silmusvõimendussüsteemi paigaldanud ettevõtte Telegrupp AS esindaja Kaarel Jänes.

Kell 15.30 kõneleb kuulmispuudega inimeste probleemidest seoses teatriskäimisega Jüri Jaanson, kell 16 tutvustab Eesti Vaegkuuljate Liidu juhatuse esinaine Külliki Bode küsitluse „Kuulmispuudega inimeste peamised probleemid aastal 2014“ analüüsi tulemusi. Kell 16.30 antakse üle "Selge kõneleja auhind 2014", mille sel aastal pälvib telesaatejuhtide seas Marko Reikop, raadiosaatejuhtidest Owe Petersell. Seejärel jätkub sündmus kultuurilise meelelahutuse ja õhtusöögiga Vaegkuuljate Liidu liikmetele ja seminaril osalejatele.

Silmusvõimendussüsteemi paigaldas Põrgulavale Telegrupp AS, see sai teoks sotsiaalministeeriumi rahastusel. Paigaldamist koordineeris Eesti Vaegkuuljate Liit.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: