Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ansambel Campanelli annab kontserte Siberis

Campanelli
Campanelli Autor/allikas: Campanelli

Käsikellade ansambel Campanelli viibib 2015. aasta alguses kahenädalasel kontserdireisil Venemaal, andes sealmail kokku kümme kontserti. Kõige kaugem esinemine leiab aset 6. jaanuaril pea 3500 km kaugusel Tallinnast, Siberi linnas Tobolskis.

Muusikareisi alustati 2. jaanuaril Peterburi Jaani kirikust, kus Campanelli osales jõulumuusika festivalil „Gratulari“ juba neljandat korda ning sai seegikord erakordselt sooja vastuvõtu osaliseks. Peterburi publiku suurt huvi Campanellli kellamuusika vastu kinnitab asjaolu, et kontsert oli varakult välja müüdud ning ansamblit oodatakse osalema taas ka 2016. aasta festivalile.

Zoja Tumanova-Rodman, Campanelli Venemaa kontserdireisi korraldaja, ütleb: „Campanelli varasem suur edu Peterburis andis meile mõtte tutvustada ansamblit ka laiemale Venemaa publikule. Campanelli esinemine on jäänud silma mitmele Venemaa kuulsamale filharmooniale. Algatus Campanelli Siberi-tuuri korraldamiseks tuli aga Tjumeni Filharmoonialt.“

Ansambli juht ja dirigent Inna Lai: „Campanellil on juubeliaasta ja see algas väga värviliselt. On tõeline rõõm, et meid on märgatud Venemaa nii suurte kontserdikorraldajate poolt. See kontserdireis on kaunis kingitus meie ansambli 10. sünnipäevaks.“

Campanelli esinemised Venemaal sünnivad järgmiselt: 2. jaanuaril Peterburi Jaani kirikus, 5. jaanuaril Tjumeni riikliku filharmoonia saalis, 6. jaanuaril Tobolski kammersaalis, 7. jaanuaril Zavodoukovski kultuuripalees, 8. ja 9. jaanuaril Jekaterinburgi filharmoonia suures saalis, 10. jaanuaril Permi filharmoonia orelisaalis, 11. jaanuaril Iževskis Udmurtia filharmoonia suures saalis, 12. jaanuaril Kirovis Vjatka filharmoonia suures saalis ning viimasena 14. jaanuaril Tveri filharmoonia suures saalis.

Käsikellade ansambel Campanelli alustas oma tegevust Nõmme kultuurikeskuses 13. veebruaril 2005. aastal. Ansambli 13-liikmelist kollektiivi juhib dirigent Inna Lai. Koos käiakse enese ja teiste rõõmuks, ütlevad ansambli muusikud. Kuigi keegi ei ole neist professionaalne muusik, on kõigil olnud juba kooliajast pillimänguga kokkupuuteid.

Nüüd seatakse aina kõrgemaid sihte ning peetakse sel viisil musitseerimist nauditavaks privileegiks. Erinevaid etteasteid on kogunenud juba ligi 200. Välja on antud kaks CD plaati, millest viimane valmis 2010. a augustis ja kannab pealkirja „Laulvad kellad“.

2014. aastal valmis ansamblist pooletunnine dokumentaalfilm „Unes või ilmsi“, mis räägib Campanelli suurepärasest koostööst USA helilooja Susan T. Nelsoniga, kelle loomingust valdavam osa ongi loodud just käsikellaansamblitele. Detsembri algul kinos Artis esilinastunud huvitav film on nüüd saadaval ka DVD-na.

Campanelli energiline, pühendunud ja aateline juht Inna Lai astub sageli üles ka sooloesinemistega kelladel. Neidki on võimalik järelvaadata mitmetest videotest, nagu ka kogu ansambli paljusid esinemisi. Ansambel on edukalt üles astunud Soomes ja Venemaal.

Campanelli kellade kollektsioonis on praegu 5 oktaavi Inglise käsikelli, 7 oktaavi kelli Choirchime ja 1 oktaav kelli CymBells, kokku 147 kaunilt helisevat kella.

Toimetaja: Valner Valme

Allikas: ERP uudised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: