Rakvere teatris avatakse kahel päeval neli näitust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1420466565000 | amCalendar}}
Foto: plakatifragment

Kahel päeval - täna ja homme avatakse Rakvere teatris neli kunstinäitust.

Täna avatakse teatri suure maja fuajees ehk galeriis Alide Zvorovski näitus "Õhupallide kannul" ja kohvikus Alvar Reisneri maalide ja joonistuste näitus "Palett ja Šerbett".

Teisipäeval avatakse väikese maja kohvikus keraamikanäituse pealkirjaks: SAVI, TULI, LUMI ja suure maja fuajees näitus „Mängiv inimene. Kaheksa visiooni lasteaedade arhitektuurist“.

Alide Zvorovski on lõpetanud 2007 aastal Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti bakalaureuseõppe. Käesolev näitus on jätk eelnevatele näitustele “ Aplaus”, mida on esitletud väga erinevates paikades ja erinevates koosseisudes. “Õhupallide kannul “ midagi kindlat ei määratle. Kuigi siin on viide millelegi, mis ahvatleb ja kutsub “eikuhugi”. Tormates õhupallide kannul pole kindla teadmisega midagi pistmist. Sellised sööstud toimuvad inimestes prognoosimatult ja on seletamatud – illusiooni tajumine on inimlik. Fakt on see, et tagasipöördudes pole enam kõik endine. Näitusel eksponeeritud tööd on valminud ajavahemikus 2012 – 2014.

Alvar Reisner oma näituse tutvustuseks:"Palett on kunstniku isiklik vahend, tavaliselt seda näitustel ei eksponeerita. Tulemus mida näidatakse on nn tinglik Šerbett, erineva magususega laetud maius. Minu tööde kogum on minu šerbett, milles on tugev annus nii suhkrut kui pipart, kuid veel palju muudki. Nii nagu minus endaski."

SAVI, TULI, LUMI: Maskid on ajaloo vältel kogu maailmas olnud väga tähtsad atribuudid nii rituaalide läbiviimisel, kui erinevate jõududega suhtlemisel. Ka RAKU on olnud omamoodi rituaal - ajalooliselt seotud zen-budismi ja teetseremooniaga. Ja sellel näitusel saavad kokku - inimese ürgne vajadus luua (oma näo järgi) ja eheda materjali-tehnika koostöö.

„Mängiv inimene. Kaheksa visiooni lasteaedade arhitektuurist“. Autoriteks on 8 arhitektide tiimi:

1. Hanno Grossschmidt, Mark Grimitliht, Tomomi Hayashi (HGA),

2. Mirko Traks, Henn Runnel, Karin Bachmann (KINO Maastikuarhitektid),

3. Mari Rass, Larissa Kondina, Ott Alver, Alvin Järving, Kaidi Põder (Arhitekt Must),

4. Maarja Kask, Ralf Lõoke, Helin Kukk (SALTO),

5. Vahur Sova, Andres Kull (Teigar Sova Arhitektid),

6. Margit Argus, Margit Aule, Mae Köömnemägi, Liisa Valdmann (KAOS Arhitektid),

7. Joel Kopli, Koit Ojaliiv, Juhan Rohtla, Eik Hermann (KUU Arhitektid),

8. Katrin Koov, Kalle Komissarov, Eve Komp ja Grete Veskiväli. 

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: