Sisemaailm võib olla ka triibuline ({{commentsTotal}})

Detail Aleksandr Tishkovi tööste
Detail Aleksandr Tishkovi tööste "Me within you", 2014 Autor/allikas: aleksandrtishkov.tumblr.com

Tampere Maja Galeriis avatakse täna kolme noore kunstniku Aleksandr Tishkovi, Jegor Wegneri ja Reelika Holtsmeieri ühisnäitus „Sisemine tuli“.

Ühisnäituse korraldamise idee sai alguse vestlusest elu sügavamatest tagamaadest ja on inspireeritud Carlos Castaneda loomingul põhinevatest õpetustest ning tavareaalsusest erineva, teise reaalsuse tunnetamisest. Ühtlasi on noored kunstnikud ammutanud loometoitu ka Juhan Liivi luulest. Holtsmeieri, Tishkovi ja Wegneri sõnul väljendatakse oma töödes vaimupotentsiaali, mis avaldub läbi sisemise põlemise. Töödes kujutatakse tundmusi, mis hakkavad hingama pinnal ja selle all, seistes silmitsi tundmatuga oma hirmude ja ihade ületamisel ning enese sügavamal ja uutmoodi tajumisel.

Aleksandr Tishkovi (Tartu Kõrgem Kunstikool, skulptuur) jaoks on visuaalne osa ebapiisav, et objekte täielikult mõista või tajuda – tähtis on mõista ka neid ka puudutuse ja kompamise abil. Seetõttu annavadki tema teosed külastajale võimaluse olla osaleja otse kunstniku töödes.

Jegor Wegneri (TKK, meedia) kontseptsiooni põhimõtteks on „Ela julgelt!“. „Sihtmärgiks on näidata oma rikkaliku sisemise maailma triibulisut, loogilise mõtteviisi magusat põhja ning panna teisi põlema,“ selgitab Wegner.

Reelika Holtsmeier (TKK, mööblidisain) ei loo oma töid kunsti pärast, pigem vajadusest jagada maailmaga oma mõtteid ja rääkida lihtsatest asjadest: elust, ilust, armastusest, surmast ja kõigest, mis neid omavahel ühendab. „Ja sealjuures püüdmata vähimalgi määral lasta end kõigutada välisest aktsepteerimisest või hukkamõistust,“ lisab Holtsmeier.

Väljepaneku mõte on avardada meeli. Ühtlasi on esitamisel ka mõned teosed, kus on leidnud aset virgumine läbi ego minetamise ning koos loomise. Mõte sai inspireeritud kunstnike Andy Warholi ja Jean Michael Basquiat’i ühisloomingust.

Näituse avamine on neljapäeval, 8. jaanuaril kell 17 Tampere Maja Galeriis (Jaani 4, Tartu). Näitus on avatud kuni 02.02.2015 iga päev kell 9–18.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: SA Tampere MajaHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: