Alvar Reisner avab lihtsakoelise ja valgustava näituse ({{commentsTotal}})

Alvar Reisneri näitus „House of Dreams / Unistuste maja“
Alvar Reisneri näitus „House of Dreams / Unistuste maja“ Autor/allikas: Haus

Homme avab Haus Galerii uue aasta Alvar Reisneri näitusega „House of Dreams / Unistuste maja“. Tegu on kunstniku seitsmenda isiknäitusega, mille inspiratsiooniks on unistuste ja tegelikkuse konfliktne kokkupuutepunkt.

„Aeg-ajalt vaatan end kõrvalt ja see, keda näen pole see, kes peeglist vastu vaatab,“ iseloomustab kunstnik ise teda ajendanud äratundmishetke. Näitusel väljapandud suureformaadilised ja koloriitsed maalid püüavad ületada vastuolu, ühendada unistused ja tegelikkuse, õnnestumise ja leppimise, eksterjööri ja interjööri. Nii luuakse anonüümsed ja vaiksed momendid, mille märksõnad võtavad kokku Alvar Reisneri loomingu ka üldisemalt.

„Alvar Reisneri tööde pealkirju tähistavad lakoonilised lausungid, tema maalid mõjuvad samal ajal lihtsakoeliselt ja valgustavalt,“ kirjeldab Londoni galerist Sarah Ryan. “Delikaatsete vihjete kaudu imbuvad tema tööde ainestikku argielusündmused, mis kannavad edasi osakest kunstniku alateadvusest.“

Alvar Reisner (1979) on Eesti maalikunstnik, kes on alates 2003. aastast esinenud nii isik- kui grupinäitustel mitmel pool Eestis ja välismaal, avaldanud illustratsioone ja luuletusi ning töötanud Eesti Kunstiakadeemias õppejõuna. Ta on pälvinud Eesti Maalikunstnike Liidu näituse XXL preemia ning Harald Raudsepa ja Eduard Wiiralti nimelised stipendiumid.

Näitus avatakse kolmapäeval, 7. jaanuaril kell 17.00 ja jääb Haus Galeriis avatuks kuni 13. veebruarini 2015. Kuni 10. jaanuarini on galeriis avatud ka Eesti Maalikunstnike Liidu näitus „30 x 40“.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: HausHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: