Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Obinitsa saamine soome-ugri maailma pealinnaks on pika töö tulemus

Foto: ERR

Obinitsa küla Setomaal võttis kolmapäeval vastu soome-ugri kultuuripealinna tiitli. Sellega saab Obinitsast terve soome-ugri maailma keskus.

Kuna tiitli vastuvõtmine langes kokku Talsi-pühade ehk seto jõuludega, oli tseremoonial kandev rõhk setode jõulukombestikul, vahendas "AKtuaalne kaamera".

Obinitsa saamine 25 miljoni elanikuga soome-ugri maailma pealinnaks on aga pika töö tulemus.

"Oleme üle 20 aasta soome-ugri asjadega tegelnud. Hästi paljud soome-ugri folkloorirühmad ja grupid on käinud läbi Obinitsa, andnud kontserte," selgitas kultuuripealinna üks eestvedajaid, Rieka Hõrn.

Obinitsa pole lihtsalt väike külake ääremaal. Siin on ka oma kunstigalerii, tegus seltsimaja ja moodne külakeskus. Ning suur kogukondlik taustajõud, mis annab soome-ugri pealinnale laiema kandepinna.

Kultuuripealinna linnapea Evar Riitsaar lubas, et tegevus ei jää ainult Obinitsa-keskseks. "Loodame, et ta areneb siit Meremäe vallast välja terve Setomaa peale ja terve Eestimaa peale."

Kultuuripealinna idee on levitada nii soome-ugri liikumise sõnumit kui ka anda tähelepanule ühele tragile külale. Tänasega kultuuripealinna aasta Obinitsas Setomaal alles algas, ees on enam kui 30 kultuurisündmust läbi terve aasta.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: