Soome-ugri ja samojeedi rahvad liiguvad mööda Eestit ({{commentsTotal}})

Eesti Rahva Muuseumi rändnäitus „Soome-ugri ja samojeedi rahvad“
Eesti Rahva Muuseumi rändnäitus „Soome-ugri ja samojeedi rahvad“ Autor/allikas: ERM

Eesti Rahva Muuseumi rändnäitus „Soome-ugri ja samojeedi rahvad“ on alates 14. jaanuarist 2015 Jõgevamaa Gümnaasiumis. Näitus koosneb arvukatest erinevatel aegadel tehtud mustvalgetest ja värvilistest fotodest ning lühikestest ülevaatlikest tekstidest iga uurali rahva kohta eraldi. 

Eesmärgiks on tutvustada selle rahvastepere individuaalseid liikmeid ning anda aimu nende omanäolisusest. Näituse juurde kuulub ERMi ja Regio koostööna valminud soome-ugri ja samojeedi rahvaste asualade kaart ühes uusima infoga nende rahvaste arvukuse kohta.

Näituse koostasid ERMi teadurid Svetlana Karm, Indrek Jääts ja Laur Vallikivi, kujunduse tegi Jane Liiv.

Kahe aasta jooksul on näitus ERMi Sõprade Seltsi toel ja Eesti Kultuurkapitali abiga külastanud ligi kahtekümmet kooli erinevates maakondades. 2014. aasta sügisel alustas ta teekonda mööda riigigümnaasiume. Mitmetes ainetes lisamaterjalina kasutatav värvikas ja infotihe näitus on juba käinud Nõo Reaalgümnaasiumis, Viljandi Gümnaasiumis ja Läänemaa Ühisgümnaasiumis. Jõgevale jääb näitus kuni 11. veebruarini, et siis suunduda Lõuna- Eesti koolidesse.

Näituse avanemisega kaasneb Eesti Rahva Muuseumi teabepäev, kus esinevad muuseumi direktor Tõnis Lukas („Eesti Rahva Muuseumi tähendus ja uus kodu Raadil“) ja giid-pedagoog Natalia Pyllu („Soome-ugri keelteest ja kultuurist“).

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: ERMHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: