Arhitekt hakkas koloristiks ({{commentsTotal}})

Martti Ruusi maalinäitus „Värvide sees ja taga ...“
Martti Ruusi maalinäitus „Värvide sees ja taga ...“ Autor/allikas: Sakala keskus

Viljandis Sakala Keskuse fuajees ja jalutussaalis on avatud Martti Ruusi maalinäitus „Värvide sees ja taga ...“.

Martti Ruus (s 1968) on Tartu arhitekt ja sisekujundaja, kelle arhitektuuri kõrval teiseks, vaata et võimsamakski kireks on saanud maalikunst. Vabaduse moment kujutavas kunstis on suur, eriti kui võrrelda seda pikaajalise ja bürokraatiast kubiseva projekteerimistööga. Just seda vabadust laseb Martti Ruus oma arhitektitöö kõrvalt rõõmuga hea maitsta. Seda on selgelt tunda tema maalides.

Spaatli, sõrme ja pintsliga läbi töötatud pindadel on sageli maastikud. Need kalduvad abstraktsiooni või õigemini on värvid need, mis loovad struktuure ja objekte, mida näime ära tundvat. Pildiloome taustaks on Ruusil lisaks isiklikule tundlikkusele ja visioonile ka nelja-aastane traditsiooniline pallaslik maaliharidus.

Kunstikollektsionääri Margus Punabi soovitusel Konrad Mäe stuudiosse õppima läinud Ruus saab seal maaliõpetaja Heldur Viirese käest klassikalist maaliharidust ja koloriidiõpetust, mille reeglistik ja seaduspärad on ootamatul kombel kunstnikku pigem rohkem innustanud kui kammitsenud. Harvad ei ole spontaansed eksperimendid.

Ruus on üks Tartu Koloristide Liikumise asutaja, koos mõttekaaslaste Imat Suumani ja Artur Kuusiga. Viljandis tulevad eksponeerimisele ka tööd, mis valiti välja Tartu kunstnike 2014 aastanäitusele.

Näitus jääb avatuks 10. veebruarini.

Sakala Keskus
Tallinna tn 5, Viljandi
Avatud: E – R kell 10.00 – 19.00
L ja P on näitused avatud maja lahtioleku ajal

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Sakala KeskusHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: