Mälestused on vormunud toidunõudeks ja santehnikaks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ingrid Alliku näitus „Sõnumid“
Ingrid Alliku näitus „Sõnumid“ Autor/allikas: HOP

Homme avatakse Hop galeriis keraamik Ingrid Alliku näitus „Sõnumid“, kus kunstnik vaatleb humoorikas võtmes ja tarbeesemete vormis nostalgilisi mälestusi.

Mäletan, et kunagi ammu, kui vanaema võttis vanast diivanipadjast

sulgi puhastamiseks välja,
leidis ta nende vahelt pärlmutrise
mansetinööbi neljalehelise ristkheinaga.
...
Aga veel enne seda
oli kogemata
mu praeguse abikaasa hambalusikale
graveeritud minu sünnikuupäev ja aasta.

Ingrid Allik


Nostalgia, argielu poeesia, argirutiini ilustamine - need on märksõnad millega võiks sisse juhatada keraamik Ingrid Alliku seekordse näituse „Sõnumid“ Hop galeriis. Stoppkaadrina tardunud ja keraamilise vormi saanud peatükk kunstniku mälestusteraamatust, kuhu on peidetud sõnumid omadelt ja võõrastelt - omadele ja võõrastele. Leebe huumoriga vaadeldav kooslus räägib sõnade olulisusest, sõnumikeele muutumisest. Arhiveeritud ja hetkeks korrastatud peatükk on vormunud vaasi, tassi, kraanikaussi, ühte seebihoidjasse. Näitus „Sõnumid“ on pop-ballaad armastusest.

Ingrid Allik on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia keraamika eriala 1981. aastal. Töötab samas õppejõuna aastast 1987. Ta on osalenud arvukatel näitustel nii Eestis kui ka välismaal ning talle on omistatud Aasta Keraamiku tiitel (2010). Käesolev isikunäitus on järjekorras üheksas.

Näitus avatakse neljapäeval 22. jaanuaril kell 17.00 ja jääb avatuks 10. veebruarini 2015.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: HOP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: