Tartus Nooruse galeriis saab teada, mis Riias toimub ({{commentsTotal}})

Galerii Noorus
Galerii Noorus Autor/allikas: kuhuminna.ee

Esmaspäeval kell 17 avatakse galeriis Noorus Läti Kunstiakadeemia maaliosakonna õppejõudude ja tudengite näitus "Mis Riias toimub?". Näitusel on eksponeeritud nii traditsiooniline maal, 3D-s teostatud tööd kui ka videod.

Igapäevaselt oma sõpru kohates küsime enamasti "Kuidas läheb?" või "Mis uudist?". Need on tegelikult formaalsed küsimused, mille puhul ei oodatagi tavaliselt detailset vastust ning vastata saab ka öeldes vaid "Kõik on hästi!". Seevastu küsimused "Mis teoksil?" või "Mis toimub?" nõuavad sisulisemat vastust ning soodustavad dialoogi teket, selgitavad korraldajad näituse tagamaid.

Läti Kunstiakadeemia soovib näitusel astuda publikuga dialoogi ning vastata küsimusele "Mis Riias toimub?". Näitus peegeldab erinevas meediumis ja materjalis teostatud tööde autorite loomingulist isikupära ja teemavalikuid.

Näitusel osalevad Madara Auzenbaha, Alvīne Bautra, Kristiāns Brekte, Margrieta Dreiblate, Andris Eglītis, Ivars Heinrihsons, Raitis Hrolovičs, Ieva Iltnere, Klāvs Loris, Aleksejs Naumovs, Madara Neikena, Metra Saberova, Edgars Soprāns, Sandra Strēle, Andris Vitoliņš, Kaspars Zariņš, Vija Zariņa, Kristaps Zariņš.

Toimetaja: Silver KuusikHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: