Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Metropolis avatakse mürapillide näitus

"Conservatorium Postinstrumentum" Autor/allikas: FB

Täna avatakse galeriis Metropol näitus "Conservatorium Postinstrumentum", kus osalevad kunstiakadeemia tudengid, kes tegid Erik Alalooga juhendamisel enneolematuid muusikariistu.

Conservatorium Postinstrumentum on äsja nime saanud, kuid juba viiendat aastat tegutsev alternatiivne muusikaharidusfenomen, mis ei pea vajalikuks suhestuda muusikaga kui kultuuriliselt evolutsioneerunud žanriga. Muusika – see on materjalide tugevusõpetus, deformatsiooni jälg, poeesia lämmatamine reaalteaduste toel, liigutuste funktsionaalne ergonoomika, juhuslikkuse ja vea meelevaldne rakendamine, minimaalne teadlikkus helilaine füüsikalisest karakteristikast, katse-eksituse meetodi ülimuslikkus ja brutaalne jõud.

Koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga on tänaseks postinstrumentaalse instrumendiehituse algkursuse läbinud pea 40 inimest ning lisanud muusikainstrumentide ülemaailmsesse loetellu ligi 40 uut ja seninägematut ühikut.

Näitus avatakse täna, 24. jaanuaril kell 19.00 Galeriis Metropol, Vana-Kalamaja 46, Tallinn.

3. detsembril 2014 oli eksklusiivsel seltskonnal võimalus seni ainsal korral näha ja kuulda viimase aastakäigu (post)instrumente elavas ja koordineeritud ettekandes. Järgmine potentsiaalne võimalus saabub näituse avamisel.
Galeriis Metropol esitleb oma verivärsket pilliloomingut 14 uut tulijat: Annemarie Maasik, Caroline Charrel, Clara Lissens, Helen Grass, Igor Filjušin, James Choucino, Jaan Sinka, Kreete Pillenberg, Liis Uustal, Lotta Koov, Risto Kütt, Sigrit Lõhmus, Timmo Lember, Yyhely Hälvin.

Näituse kuraator: Erik Alalooga

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: FB

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: