Täna toimuvad Tartus EKA tuurid ja vestlused ({{commentsTotal}})

Rundum Vancouveris
Rundum Vancouveris Autor/allikas: Rundum

Täna toimub Tartu Kunstimajas Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide magistrantide näitusel "LOADING...100%" nn artist walk (kunstnike tuur), kus kõik autorid on ise kohal ja tutvustavad oma teoste tagamaid. Sealhulgas leiab aset ka noorte Kunstiakadeemia taustaga kunstnike ja kuraatorite rühmituse Rundumi korraldatav vestlusring sama hoone monumentaalateljees.

Kohtumine kunstnikega Tartu Kunstimajas toimub kella 12.00-16.00.

Näitusega seoses on samal päeval huvilistele avatud infolaud, kus jagatakse teavet Eesti Kunstiakadeemia erialade ja õppimisvõimaluste kohta. Kõik on oodatud uurima! Infolaud on avatud kella 11-17.00. ​Avatud Uste Päev Tallinnas kõikides teaduskondades toimub 19. märtsil, 2015​.

Eelneval poolaastal viibis Rundumi liige Kulla Laas vahetusõpingutel Emily Carr University of Art+Design’is Vancouveris, Kanadas. Järjekordses Rundumi Tartu vestlusringis laupäeval, 24. jaanuaril kell 17:00 Monumentaalgaleriis tutvustab ta enda kogemuse põhjal sealset kunstielu ning otsib paralleele ja/või erinevuseid kunstnikuks olemisega Eestis. Oluliseks läbivaks teemaks on kunstnike algatatud keskuste (artist-run centres) ajalugu ja arengud ning küsimus selle üle, kuidas saab üks organisatsioon kunstnikke toetada.

Vestlus toimub Tartu Kunstimaja näituse „Loading...100%” artist walk´i raames.

 

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: EKA, Rundum Artist-Run SpaceHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: