Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartus näeb Läti Kunstiakadeemia loomingut

Tartus Nooruse galeriis saab tänasest näha näitust, mis tutvustab eestlastele läbi maalikunsti Riiat ja lätlaste kunsti.

Võrdluseks saab kunstihuviline juba mõnda aega Tartu Kunstimajas vaadata Eesti Kunstiakadeemia tudengite näitust "Loading 100%".

Nooruse Galeriis saab näha Läti Kunstiakadeemia 18 kunstnikku töid nii traditsioonilises maalis, 3D-s kui ka videosid. Autorite seas on tudengid ja õppejõud ning nad küsivad näituse pealkirjaga "Mis Riias toimub?"

"See on tavaline küsimus, mida eestlased küsivad: "Mis seal toimub, milliseid uusi kunstnikke teil on?" See näitus on visuaalne vastus sellele küsimusele," rääkis Läti Kunstiakadeemia maaliosakonna juhataja Andris Vitolins.

Maalikunsti magistrant Madara Auzenbaha tuli näitusele näiteks kolme tööga. Tema töö „Kasvuhoone“ annab filosoofilise vastuse esitatud küsimusele.

"See on filosoofiline pilt inimese piiridest. See on ka illusioonist ja suurtest ootustest, mida me pidevalt oma mõttes loome," ütles Auzenbaha.

Homme endale uut rektorit valiv Eesti Kunstiakadeemia avas samuti kümme päeva tagasi Tartus magistrantide näituse.

Läti akadeemia maalikunsti osakonna juht Andris Vitolins käis Tartu Kunstimajas ka seda näitust vaatamas ja ütles, et Eesti ja Läti kunstnikel on küll palju ühiseid jooni, aga võib märgata ka erinevusi.

"Eestlased on palju tugevamad kontseptuaalsel väljal. Võib-olla lätlased on natuke tugevamad oskuste ja tehnika poolest, kuid meil on samad reeglid ja me oleme lähedased ning võib tunda, et meie vahel on tugev side," arvas ta.

Läti Kunstiakadeemia töid saab Nooruse galeriis näha 15. veebruarini ja Eesti Kunstiakadeemia töid Tartu Kunstimajas 8. veebruarini.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: