Peeter Allik kannatab visuaalse mölapidamatuse all ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Peeter Alliku  isiknäitus
Peeter Alliku isiknäitus "Hobuse pea" Hobusepea galeriis Autor/allikas: Hobusepea galerii

Homme avab Peeter Allik Hobusepea galeriis isiknäituse "Hobuse pea". Avataval näitusel eksponeerib kunstnik valikut viimastel aastatel valminud suureformaadilistest maalidest, mida iseloomustab alliklik hullus ja iroonia.

Peeter Allik (1966) esineb näitustel alates 1980.-aastate lõpust. Ta on Kursi koolkonna asutajaliige, Ado Vabbe ja Konrad Mäe nimeliste preemiate laureaat. Produktiivne kunstnik, kelle arvel on üle 30 isiknäituse, tema välisesinemiste ja -preemiate nimekiri on pikk ja aukartustäratav.

Peeter Allik: „Lõpuks ometi on saabunud see tore päev, mil suurepärases galeriis Hobusepea saab näha näitust „Hobuse pea“. Väljas on mu paari viimase aasta suured pildid. Kaks alustatud seeriat – „Visuaalne mölapidamatus“ ning „Lipud–vapid“.

Mõlemad seeriad on tehtud rahu ning igavesti kestva progressi hüvanguks maailmas. Nagu ikka, loon erinevaid koleolukordi, hingematvat ilu, kõikehõlmavat õnnetunnet ja füüsilist rahuldust. See ju ongi kunsti eesmärk ja kontseptsioon, kas pole!

Seerias „Lipud-vapid“ süvenen heraldika imepärasesse maailma, kus maakera on kujutatud sama suurena kui lõvi, lõvi ise on sama suur kui tammeleht ja päikese peale on tätoveeritud kalashnikovi automaat. Meeldiv keskkond Veidrakunsti austjaile, küünikuile ja ka lootusetuile naivistidele. Maharaiutud hobuse pea, kui selle näituse universaalne universumi sümbol - märk inimolemuse radikaalsest vaoshoitusest, mis olles ka oma detailides ilmselgelt kallutatud rahvuskehandi pikendus, võib samas anda igaühele oma. Nagu iga pilt, iga kujund annab sõnumile jõu.
Seeria „Visuaalne mölapidamatus“ on hulk suures formaadis pilte, mis ohjeldamatult jutustavad ja kirjeldavad lugusid meie toredast tänapäeva ühiskonnast ja inimkultuurist. See on gigantne ponnistus kirjeldada maailma tema mitmekesisuses ja avada samas ka salapärane uks inimhinge lõputute rikkuste juurde.

Lõpetage ükskord see vastik salapäratsemine ja oma ninas urgitsemine! On suurte tegude aeg!“

Näitus avatakse kolmapäeval, 28.01.2015 kell 18.00 ja on avatud 16. veebuarini 2015.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Hobusepea galerii

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: