Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinn Art Space loodab pakkuda kunstnikele toetavat struktuuri

Foto: Tanel Rannala

Sel reedel avab Tallinnas Maakri tänaval uksed Tallinn Art Space. Tegemist on uue kunstikeskusega, kus hakatakse tegelema nüüdisaegse kunsti müügi, eksponeerimise ja vahendamisega näitustele.

Tallinn Art Space tähendab kunstnike jaoks uut, kvaliteetset ja hea asukohaga näitusepinda. Galeriis toimuvad näitused kannavad endas eesmärki pakkuda publikule ülevaadet tänapäeva kunsti arengutest Eestis. Lisaks näitusepinnale ning töökojale hakkab uue kunstikeskuse ruumides toimuma erinevaid kultuurisündmusi ja ka koolitusi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tallinn Art Space juhataja, kunstnik Jaak Visnap ütles, et kunstnikud ei saa oodata, et saavad kunagi pärast surma kuulsaks. "Maailm on muutunud nii palju, et kui kunstnik ei saavuta tuntust oma elu ajal, siis vaevalt, et seda juhtub ka peale surma."

Visnapi sõnul tunneb tänapäeva kunstnik end tihtipeale üksi ja vajab toetavat struktuuri, et tagada jätkusuutlikkus.

"Me oleme tohutult energiat täis, aga samal ajal on ka mure, et see kõik on meie omal vastutusel. Nii et läbi nende pidude, nende näituste ja koolituste me loodame leida ikkagi edumeelseid ettevõtjaid, kes tahaksid olla sõna otseses mõttes metseenid," tunnistas ta.

Kunstnik Tarrvi Laamann loodab, et loodab, et uus algatus peab veel kaua vastu. "Ma olen kindel, et see peab vastu kaua, sellepärast, et meil eestlastel ainus asi, mis meil müüa on, ongi siin sees, ajus ja kunst on üks selline vorm, mida müüa."

Tallinn Art Space soovib ka algatada diskussiooni kunsti tarbimise ja kunstituru teemal. Täna päeval toimus galerii ees aktsioon, mille käigus sõideti teerulliga üle odavatest reprodest ja koopiakunstist. Aktsiooni eesmärk oli tõsta inimeste kunstiteadlikkust ja kutsuda üles tarbima kaasaegset originaalkunsti.

"Minu väikene hirm on see, et see aktsioon näitab seda, nagu me lõhuksime kunsti. Aga tegelikult on see täiesti vastupidi. Me tegelikult teeme kunstile ruumi, et see võlts asi kaoks," kommenteeris Laamann.

Tallinn Art Space avab ametlikult uksed homme õhtul kell seitse.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: