Talvejazz toob kuuldavale maa ja maailma hääli

{{1422943338000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Triinu Taul Autor/allikas: ERR

Talvejazzi laupäevasel kontserdil Kumus astub kavaga „Maa hääl“ kuulajate ette laulja-helilooja Triinu Taul koos muusikute Henno Kelpi, Roland Puusepa ja Peeter Rebasega. Nende värske folk-fusion peegeldab tänase maailma ühtset infovälja, kus eri maailmanurkade muusika mõjutab ning lummab loojaid ja kuulajaid.

Rahvamuusika on Triinul veres ja pole ka imeks panna, kommenteerib Talvejazz. Teist nii võimsat muusikute peret annab otsida. Isa Ants Taul oli pikka aega Eesti ainus torupillimeister, vanaisa Johannes Taul meisterdas viiuleid, vanavanaisa Eduard Taul oli kandlemeister. Õde Anu on laulja, laulukirjutaja ja rahvamuusik. Vanem vend Andrus käib isa jälgedes ja on torupillimeister, noorem vend Tõnis teeb elektronmuusikat ja kõik nad mängivad paljusid rahvapille. Triinu Taul mängib kitarri, torupilli, erinevaid vilesid, parmupilli – seda, kuidas täpselt, võib kuulda 7. veebruaril kell 16 Kumu auditooriumis toimuval kontserdil.

Triinu ja Anu musitseerimisharrastus sai hoogu pereansamblis Tuulepill, edasi läksid õed kumbki oma teed, aga nende muusika juured on ikka samad, kodus, rahvamuusikas, looduses. Aeg-ajalt antakse koos kontserte nüüdki. 2003. aastal osalesid õed ansambli Neiokõsõ koosseisus Eurovisiooni poolfinaalis Türgis Priit Pajusaare-Glen Pilvre lauluga „Tii“, mis jäi napilt finaalist välja. 2013. aastal Usbekistanis võitis Triinu Taul ida suurimal rahvusvahelisel muusikafestivalil "Sharq taronalari" žürii eripreemia ja nüüd tõi Eesti Muusikaauhinnad 2014 talle nominatsiooni etno-folgi kategoorias. Triinu Taul on laulnud ansamblites Virre, Vinlad, Pantokraator, Mahavok. Lauljatarile pakub suurimat rahuldust muusika loomine ja südamest-südamesse laulmine ja musitseerimine. Tema muusika sündi on inspireerinud nii loodus, inimesed, kauged igatsused kui ka see nähtamatu miski.

Uues kontserdikavas „Maa hääl“ on olulisel kohal hääl kui instrument ja hääle erinevad tehnikad, mis inspireeritud erinevate rahvaste muusikast. Lugude arranžeeringud on sündinud koostöös bändi suurepäraste muusikutega. Bassist Henno Kelp ja trummar Roland Puusepp on mõlemad tuntud ansamblist Terminaator ja Pantokraator. Henno Kelpi jõuline bass kõlab ka ansamblites Gruuv group, Juhan, Heavy Beauty ja Dagö. Peeter Rebane on hinnatud kitarrist nii Dagö kui Maarja-Liisi jpt. artistide kontsertidel.

Triinu Taul Grupp esineb Kumus 7. veeburaril.

Triinu Taul, "Hääleimprovisatsioon":

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: