Pianist Tanel Joametsal on ees järjekordsed kontserdid Venemaal ({{commentsTotal}})

Tanel Joamets
Tanel Joamets Autor/allikas: LKVK

Venemaal, eriti Siberi mail oodatud ja sageli esinenud pianistil Tanel Joametsal algab 5. veebruaril kaheksa soolokontserdiga muusikareis Siberist veel ida pool, Amuuri jõe piirkonna keskustes.

Kõrvuti organist Aare-Paul Lattikuga on Tanel Joamets eesti tuntud muusikutest klassikapoolel üks väheseid, kellel on jätkuvad ja püsivad kultuurisidemed Venemaaga ning kes seal on ikka ja jälle oodatud.

Neljapäeval, 5. veebruaril alustab Eesti pianist reisi Venemaa Kaug-Idas Amuuri jõgikonnas Habarovski krais mitte kaugel Hiina piirist Svobodnõi Muusikakoolis. Veel järgmisel seitsmel päeval on igal soolokontsert. Joametsa edasised esinemised leiavad aset 6. veebruaril Nikolajevka Muusikakoolis, 7. veebruaril Habarovski Kunstimuuseumis, 8. veebruaril tuleb kontsert Amuuri-äärse Komsomolski Kultuuripalees, 9. veebruaril Sovetskaja Gavani Muusikakoolis, 10. veebruaril taas Habarovskis, nüüd aga Pedagoogilises Instituudis, 11. veebruaril Raitšihhinski Muusikakoolis ning lõpuks 12. veebruaril Amuuri ääres Blagoveštšenski Filharmoonia saalis ...

Kui vaatame Tanel Joametsa poolt nüüdsel reisil esitatavaid kavasid, on harukordne, kui paljudesse paikadesse viib ta kaasa Eesti muusikat! Kõlavad Claude Debussy, Aleksandr Skrjabini ja Sergei Rahmaninovi prelüüdid, aga veel Eduard Tubina harukordselt meisterlik ja haarav „Virmaliste sonaat“ ning Lepo Sumera „Kaks pala aastast 1981“; ja igal kontserdil astub pianist üles ka improvisatsioonidega publiku antud teemadel.

Ka jaanuarikuul andis Tanel Joamets juba tervelt kuus soolokontserti, neist viis Eestis: kõigepealt Tartu Jaani kirikus Tartu II Talvemuusika festivalil, seejärel Rakveres ja Estonia kontserdisaalis (sarjas „Eliitkontserdid“), Lihula Muusikakoolis ning Jõhvi Kontserdimajas. Siinne huvitav läbinisti prelüüdide kava väärib meenutamist: Claude Debussy Prelüüdide I vihik, Aleksandr Skrjabini Kaksteist prelüüdi op.11 (nr 13-24) ja Viis prelüüdi op. 74, Eduard Tubina Seitse prelüüdi (1976), mis maestro kirjutas Vardo Rumesseni tellimisel, ning valik prelüüde Sergei Rahmaninovi kahest sarjast, op. 23 ja op. 32. Siia lisandus esimene soolokontsert sel aastal Venemaal, 24. jaanuaril Vologda Filharmoonias, kus kavas olid Edvard Grieg, Wolfgang Amadeus Mozart, Skrjabin ja Rahmaninov.

Kevadisele aprillikuule on plaanitud Joametsa kolm soolokontserti Baškiirias (Baškortostanis) – Ufaas, Salavatis ning Volga-äärses Oktjabrskis.

Toimetaja: Mari KartauHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: