Täna etendub ökoloogilise tantsutriloogia esimene osa "Wild Places::Mountain" ({{commentsTotal}})

Külli Roosna ja Kenneth Flaki ökoloogilise triloogia esimene osa „Wild Places::Mountain“
Külli Roosna ja Kenneth Flaki ökoloogilise triloogia esimene osa „Wild Places::Mountain“ Autor/allikas: STL

Vaba Laval esietendub Sõltumatu Tantsu Ühenduse ja tantsukunstnike Külli Roosna ja Kenneth Flaki ökoloogilise triloogia esimene osa „Wild Places::Mountain“.

6.veebruaril Hollandis CaDance festivalil esietendunud esimene osa “Mountain” jõuab eesti vaatajate ette kolmel õhtul, 11. Ja 12. Veebruaril Tallinnas Vaba Laval ning 13.veebruaril Tartu Uues Teatris, teatab STL.

"The Wild Places Trilogy" tegeleb meie aja ilmselt ühe tähtsama probleemiga: inimkonna suhtega oma sügavas kriisis olevasse keskkonda, mis avaldub kolme lavastuse näol: Mountain (Mägi), City (Linn), Body (Keha). Lavastused esietenduvad perioodil 2015-2017.

Triloogia tõukub Norra keskkonnafilosoofi Arne Nęssi süvaökoloogilisest teooriast, mis toetab inimese ja looduse tasakaalu ja ökosüsteemi kõikide osade võrdsust. Esimese lavastuse prooviperiood algas matkaga Norra mägedesse, kus kolm esinejat ja valguskunstnik süüvisid mägismaa esitatavatesse väljakutsetesse. Toores looduses kogetud ekstreemne eikellegi maa, karm ilu ja kõhe tühjus jõuab lavale läbi detailide ja seosterikka koreograafia, muusika, visuaali ja valguse. Kogu lavastust võimendab interaktiivne tehnoloogia, mis on kavandatud helilooja Joseph Hyde' poolt tihedas koostöös koreograafide ja valguskunstnik Thomas Dotzleriga.

Rahvusvaheliselt aktiivsed koreograafid ja tantsijad Külli Roosna (Eesti) ja Kenneth Flak (Norra-Eesti) on teinud koostööd alates 2008. aastast. Nii oma enda lavastuste puhul, kui teiste koreograafide töödes osaledes, on nad huvitatud lugudest ja tehnoloogiatest, mis kasvavad välja keha liikumisest ja selle asetumisest mingisse keskkonda. Oma töödes on koreograafid uurinud laia teemade ringi, alates antiiksest Norra mütoloogiast (“Jumalate juures”) ja lõpetades internetikultuuri (“The Chinese Room”, “Swarm Lake”) ning totalitaarsete režiimidega (“The Wolf Project”). Nende tööde keskmes on tantsiva keha võimalused ja piirangud, mis on pidevas dialoogis digitaalse tehnoloogia ja erinevate diskursustega.

Koreograafia: Külli Roosna ja Kenneth Flak
Esitajad: Kenneth Flak, Petras Lisauskas ja Külli Roosna
Valguskujundus: Thomas Dotzler
Helilooja: Joseph Hyde
Kostüümid: Asalia Khadjé
Dramaturg: Thomas Falk
Produktsioon: Korzi Teater, Sõltumatu Tantsu Ühendus ja Vaba Lava
Produktsiooni mänedžer: Johanna Korgel
Pikkus: 60'
Esietendus: 6. veebruar 2015 CaDance Festivalil, Haagis, Hollandis
Etendused Eestis: 11 & 12 veebruar 19:00 Vaba Laval ja 13.veebruaril Tartu Uues Teatris

Wild Places : : Mountain from Kenneth Flak on Vimeo.

Sõltumatu Tantsu Lava on uus kaasaegse tantsu lava Telliskivi loomelinnakus, mille eesmärk on kujuneda etenduspaigaks julgelt ja eksperimentaalselt mõtlevatele tantsukunstnikele. Sõltumatu Tantsu Laval näeb kolmapäeviti ja neljapäeviti Eesti ja muu ilma koreograafide loomingut.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: STLHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: