Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kuues DocPoint Tallinn tõi kinno üle 4000 vaataja

Katkend filmist
Katkend filmist "Kristus elab Siberis" Autor/allikas: pressimaterjalid

Tänavune dokumentaalfilmide festival DocPoint Tallinn tõi neljal päeval kinodesse üle 4000 vaataja. Festival oli sel aastal päeva võrra pikem kui varem, mis võimaldas programmi mahutada 40 uuemat filmi meilt ja mujalt. Kinosaali jõudis erakordselt suur hulk dokihuvilist publikut.

Seekord oli DocPoint Tallinna raames võimalik näha ka nelja uut kodumaist dokumentaalfilmi. Esilinastusid Arbo Tammiksaare ja Jaak Kilmi “Kristus elab Siberis”, Madli Lääne “Vaikuse kutse”, Mart Tanieli ja Priit Pääsukese “Impromptu” ning Jaak Kilmi lühifilm “Prügi mahapanek keelatud”. Kõik linastusid täissaalidele. Kolme esimest täispikka dokumentaalfilmi võib peatselt näha ka kinodes.

Juba kolmandat korda toimus festivali raames ka meistriklass. Sel aastal andis DocPoint Tallinna raames meistriklassi dokumentalist ja Soome rahvusringhäälingu YLE pikaaegne korrespondent Moskvas Reijo Nikkilä. Juttu tuli intrigeerivatel teemadel, sest Nikkilä näidatud autorifilmid Praha kevadest ja 1991. aasta augustiputšist lõid ebamugava paralleeli tänaste välisuudistega.
Nikkilä rolli Vene dokumentalistika vahendamisel Läände on DocPointi korraldajate sõnul raske alahinnata. Piiratud kohtade arvuga meistriklassi käis kuulamas 50 filmihuvilist.

Ka sel aastal linastus suur hulk filme täissaalidele. Menukiteks osutusid murettekitav ja põnevust külvav film “Citizenfour”, portreefilm “Messi”, Aafrika ilust, valust, jõust ja vägevusest rääkiv “35 lehma ja kalašnikov”, inimestest ja nende keldritest jutustav “Keldris” ning “Minu nimi on sool”, film soolakaevajate elust ja tööst Indias. Samuti olid populaarsed psühholoogia ja armastuse teemalised “Unetus New Yorgis” ja “Armastuse insenerid”.

Kokku käis Helsingis ja Tallinnas kuue päevaga kinodes dokumentaalfilme vaatamas koguni 34 400 filmisõpra. DocPoint 2016 toimub taas järgmise aasta jaanuaris.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: