Ivar Põllu lavastab tudengitega tsiviilkaitse-punk-laadis diplomilavastust "1987" ({{commentsTotal}})

"1987" Autor/allikas: Tartu Uus Teater

Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia näitekunsti 10. lennu üliõpilased, kes on juba tuntust kogunud ka teatrina Must Kast töötavad koos lavastaja Ivar Põlluga diplomilavastuse „1987“ kallal, mis esietendub 13. veebruaril.

Lavastus on mänguline tsiviilkaitse-punk-laadis lavastus noortest, kes arenevad, kasvavad ja küpsevad koos uue riigikorraga, edastab Tartu Uus Teater.

Erinevalt varasematest Ivar Põllu lavastustest ei kasutata seekord teksti. Hääl nagu ka mõned muud väljendusvahendid on näitlejate arsenalist sootuks ära kaotatud.

10. lennu lavastaja- ja näitlejatudeng Kaija M Kalvet kommenteerib prooviprotsessi järgmiselt: „„1987“ on minu kui näitleja jaoks mitmes mõttes väga eripärane kogemus, nimelt on Ivar Põllu meilt kõigilt üsna lihtsate vahenditega peaaegu kogu tuttava väljendusvahendite arsenali ära võtnud. Seega on hetkel üsna raske öelda, mis see lavastus siis on või mis see siis ei ole.
Aga sisuliselt on „1987“ minu kui inimese jaoks oma kummastaval moel väga tavapärane - igapäevane elu oma tavalises rütmis, üksikud hetked, kus mõtled, et kas olen tõesti mina see, kes elan seda elu, ja siis jällegi, et olen vist küll."

„1987“ tähistab aastat, mil Eestis asuvad raketid olid suunatud Euroopa metropolidele. Aastat, kus NATO raketid olid suunatud Eestis asuvatele raketibaasidele ja lennuväljadele. Aastat, kui planeeritakse avada maapõu ning hakata kaevandama fosforiiti.
Aastat, kui loomeinimesed muretsevad, et riik on kaugenenud revolutsiooni ausatest põhimõtetest ning kutsuvad kokku pleenumi. Aastat, kus üks maailmakord väikses piirirahvavabariigis hakkab otsa saama, kuid uus maailmakord pole veel kohale jõudnud. Aastat, kus Orwelli lootusetuimast aastast 1984 on möödunud 3 aastat ning täiesti uue reaalsuseni 1990. aastal on veel 3 aastat aega.

1987 on aasta, kus tsiviilkaitseoskused on sama iseendastmõistetavad kui arvutioskus praegu. See on aasta, mil küpseb põlvkond, kes on loonud tänapäeva Eesti.

Lavastus esietendub 13. veebruaril Tartus, Y-galeriis. Kavas on 8
etendust ning kohtade arv on piiratud.

Autor, lavastaja, kunstnik ja muusikaline kujundaja
IVAR PÕLLU

Valguskunstnik
TAAVI TOOM

Laval TÜ VKA 10. lennu diplomandid (teater Must Kast):
BIRGIT LANDBERG
LAURA NIILS
KAIJA M KALVET
JAANIKA TAMMARU
LIINA LEINBERG
MÄRT KOIK
RAUNO POLMAN
KAAREL TARGO
SILVER KALJULA
MIHKEL KALLASTE
KRISTO VEINBERG
KRISTJAN LÜÜS

KOKKU 8 ETENDUST VAID TARTUS
KOHTADE ARV PIIRATUD

ESIETENDUS
13. veebruar 2015
Tartu Ülikooli kirikus / Y-galeriis / Jakobi 1

ETENDUSED
13/14/19/20/21/26/27/28 veebruar

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: Tartu Uus TeaterHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: