Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Valga raudteejaamas avati Eesti esimene ränduriraamatukogu

Foto: ERR

Piirilinna Valga raudteejaamas on nüüd Eesti esimene ränduriraamatukogu, kust bussi- ja rongisõitjad saavad võtta lugemisvara, mida nad ei pea hiljem tagasi tooma. Valga keskraamatukogu avas ränduriraamatukogu oma 150. aastapäeva puhul.

Lennujaamadest tuntud idee, kus oma väljasõitu oodates saab raamatukogus ajaviiteks mõnd teost lugeda, on Valgas laienenud nüüd raudteejaama. Mitmes keeles kirjavara peaks sobima igale reisijale. Kuid Eesti üks vanemaid - Valga keskraamatukogu - juhib oma 150. sünnipäeva puhul tähelepanu ka üldteada probleemile - nii raamatukogus kui ka kodudes on riiulid täis lugemismaterjali, mida pole juba aastaid sirvitud, kuid mida on kahju ka lihtsalt ära visata, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meie eesmärk on pakkuda raamatuid, mis meie juurest enam liikuma ei lähe. Kui nad on kuhugi mujale toodud, ehk siis leiab see raamat lugeja. Ja teine eesmärk on sisustada rongi- või bussiootaja aega," selgitas Valga keskraamatukogu direktor Endla Schasmin.

Kui palju aastakümneid küsiti raamatukogudest kõige enam teatmeteoseid, siis nüüd võetakse järjekorda ajaviitekirjanduse ja elulooraamatute laenutamiseks. Andmeid eelistatakse kiiremini leida internetist, niisama lugemist aga tahetakse endiselt käte vahel hoida.

"Nagu 1865. aasta raamatukogu põhikirjas kirjutatakse, on raamatukogu eesmärk koguda ja vahendada. Seda teeme ju meie tänapäeval ka. Mis siis, et kogude maht on suurenenud, mis siis, et tehnilised võimalused on suurenenud. Raamatukogu eesmärk on ikka üks - koguda vaimuvara ja seda vahendada," rääkis Schasmin.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: