Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartus saab aimu ikoonidest

Näitus ”Ikoonide inimlik ja jumalik maailm”
Näitus ”Ikoonide inimlik ja jumalik maailm” Autor/allikas: Tartu Ülikooli kunstimuuseum

Homsel Kunstikolmapäeval Tartu Ülikooli kunstimuuseumis toimub kuraatoriringkäik näitusel „Ikoonide inimlik ja jumalik maailm“, kus võib aimu saada ikoonide sisust ja temaatikast.

11. veebruaril kell 17.15 ootab Tartu Ülikooli kunstimuuseum kõiki huvilisi kunstikolmapäevale tutvuma uue näitusega „Ikoonide inimlik ja jumalik maailm“. Vastavatud näitusel väljas olevate vene õigeusu ikoonide sisu ja temaatikat tutvustab kuraator Külli Valk.

„Näituse kontseptsioon lähtub sellest, et ikoon ei ole pelgalt kunstiobjekt, vaid kannab väga mitmekülgset väärtust,“ tutvustab näitust Külli Valk. „Ühest küljest on tegemist sügava kristliku taustaga sakraalesemega, teisalt aga õigeusklike igapäevaelus olulist rolli omava objektiga.“

Kuraatoriringkäigul tuleb juttu erinevaid teemasid kajastavatest ikoonidest ning sellest, mil moel on pühapildid seotud õigeusklike igapäevase elu ja toimetustega.

Tartu Ülikooli kunstimuuseumi kogust eksponeeritud ikoonid pärinevad peamiselt Vene keisririigi ajast ning aladelt, mille mõjusfääris kujunes ja arenes kohalik Eesti õigeusu kirikukunst ja ikoonimaal. Eestisse kandunud vene õigeusu traditsioon on oluline vaimne kultuuriosa, mis ühendab Eestis elanud õigeusklike eestlaste, setude ja venelaste ning muukeelsete õigeusklike vaimset pärandit läbi sajandite.

Näitus „Ikoonide inimlik ja jumalik“ maailm on Tartu Ülikooli kunstimuuseumis avatud 30. oktoobrini.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas:

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: