Kultuurilehed katsetavad uusi levistrateegiaid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Eesti kultuurilehed katsetavad uusi levistrateegiaid - sel nädalal seitsmeaastaseks saav kultuuriväljaanne Müürileht on juba sügisest tasuline, kultuurilehte Sirp seevastu võib valitud paikades leida ka tasuta.

Sirpi leiab tasuta lisaks Estonian Airi lennukitele ka Elroni rongides, Linnateatris ja Vaba Lava kohvikus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Sirbi peatoimetaja Ott Karulini sõnul on see ühekordne kampaania, et võita juurde juhulugejaid. Praegu on Sirbi tiraaž 5000 ringis, sellest pool läheb tellijatele.

"Ma ei olegi nagu seadnud eesmärgiks, et meie tiraaž peaks nüüd oluliselt kasvama. Ma arvan, et see, kus me oleme praegu, on optimaalne suurus," selgitas Sirbi peatoimetaja Ott Karulin. "Pigem on oluline, et meie kõlapind oleks järjest laiem, et artiklid elaksid oma elu ka ühismeedias."

Kui Sirbi veebi jõuavad artiklid nädal aega paberlehest hiljem, siis Müürilehe veeb on ka portaal päevakohaste ürituste leidmiseks. Müürilehe pabertiraaž on 4500 eksemplari.

Vastupidi Sirbile läks seni tasuta jagatud Müürileht sügisest tasuliseks, tasuta levikohad on ümber jaotatud teemade järgi. Näiteks noorte valimisaktiivsust kajastanud veebruarinumbrit jagatakse ka gümnaasiumides.

"Me tulemusi ei oska öelda, sest esimesed sellisel põhimõttel jaotatud lehed said alles eelmisel nädalal välja," rääkis Müürilehe peatoimetaja Helen Tammemäe. "Eks aeg näitab, kas see suurendab lugejaskonda nende inimeste seas, kes seni pole veel meid üles leidnud."

Müürileht praegu autoritele honorare ei maksa, küll on aga see eesmärk võetud lehenumbri tasuliseks muutmisega.

Mõlema kultuurilehe peatoimetajad kinnitavad, et lehe veebiväljanded tasuliseks ei muutu.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: