Soomes toimub praegu Eesti kirjanduse nädal ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jaak Jõerüüt.
Jaak Jõerüüt. Autor/allikas: ERR

Soome-Eesti kultuurisuhteid edendava Tuglase Seltsi eestvõttel toimub alates esmaspäevast, 9. veebruarist Soomes Eesti kirjanduse nädal, mille raames korraldatakse üheteistkümnes erinevas raamatukogus kirjandusõhtuid.

See Eesti kirjanduse festival toimub juba teist aastat. Katariina Suurpalo Tuglase seltsist ütles ERR raadiouudistele, et seekord on peaeesmärk liikuda Helsingist välja. „Tahame pakkuda uut Eesti kirjandust erinevates Soome linnades,“ täpsustas ta.

Esinema valiti kirjanikud, kellelt on soome keeles raamatuid ilmunud. Üritused on eestikeelsed, need tõlgitakse soome keelde. „Loodame osalema nii eestlasi kui soomlasi,“ lisas Suurpalo.

Tõnu Õnnepalu „Mandala“ ilmus eelmisel kevadel soome keeles. „Soome kirjanduslikud kohtumised on alati meeldivad ja kodused,“ ütles Õnnepalu.

Jaak Jõerüüt rõhutas, et Eesti kirjanduse nädal on hea võimalus kohtuda lugejatega. Tema sulest on soome keelde pandud „Muutlik“ ja „Uus raamat“. „Rusikareegel on, et väikeses Eestis, kus kõik kõiki tunnevad, tuleb ikka juurde isiklik nüanss,“ rääkis Jõerüüt. „Mujal, kus mu raamatuid on tõlgitud, on rõõmustav, et isiklikkus on välistatud. Räägitakse raamatust, tekstist, ja suhe on seetõttu vahetum.“

Veel esinevad Elo Viiding, lastekirjanik Kadri Hinrikus, ajaloolane Andres Kasekamp ja eesti kirjanduse tõlkija Raija Hämäläinen.

Tuglase Selts andis kirjandusnädala puhul välja ajakirja "Helmi", milles tutvustatakse eesti kirjandust üldisemalt ning avaldatakse kirjandusnädalal osalevate autorite loomingut, mis ei ole varem soome keeles ilmunud. Ajakirja jagatakse kirjandusõhtutel, seda võib tellida Tuglase Seltsist või lugeda seltsi kodulehel.

Tuglase Selts korraldab kirjandusnädala sündmused koos oma piirkondlike seltside ning erinevate raamatukogudega. Sel aastal toimuvad kohtumised Turus, Tamperes, Oulus, Kuopios, Lappeenrantas, Hyvinkääl, Forssas, Uusikaupunkis, Hämeenlinnas, Lahtis ja Kotkas.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: ERR raadiouudised, Sirp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: