Olari Elts juhatab Põhja-Norras Tšaikovski ooperi „Jevgeni Onegin“ etendusi ({{commentsTotal}})

Olari Elts
Olari Elts Autor/allikas: Marco Borggreve

Eesti dirigent Olari Elts juhatab Norras vene ooperiliteratuuri üht populaarsemat teost, Pjotr Tšaikovski „Jevgeni Oneginit“, etendused toimuvad maa neljas keskuses märtsikuu esimese nädalani.

Juhatanud kaks kava jaanuari alguspoolel Kopenhaagenis Taani uues raadio kontserdisaalis Taani Rahvusliku Sümfooniaorkestri ees, kus kaalukas sündmus oli Poul Rudersi 5. sümfoonia maailmaesiettekanne, siirdus Olari Elts Norrasse, et asuda ette valmistama ooperietendust Tšaikovski „Jevgeni Oneginist“.

Populaarne ooper tuuakse publiku ette poollavalises versioonis peamiselt Norra oma solistidega, orkestris ja kooris teevad kaasa Põhja-Norra Ooperi (Nordnorsk Opera) jõud koos Trondheimi Sümfooniaorkestri mängijatega.

Aleksandr Puškini draama aineil loodud „Jevgeni Onegini“ õhtuid tuleb kokku kaheksa: 14. veebruaril Bodo's, 16. ja 17. veebruaril Tromsö Kultuurihoones ning 19. veebruaril Harstadi Kultuurihoones; pärast väikest pausi tuuakse ooper avaõhtuga 28. veebruaril Trondheimi maineka Olavshalleni suurde saali, kus tehakse veel kolm etendust 2., 4. ja 6. märtsil.

Olari Elts muusikaliseks juhiks ja dirigendiks, teeb lavastuse Ivar Tindberg, koormeister on Ursa Lah ning rollides peamiselt norra lauljad, kellest mõnedki on ka rahvusvaheliselt tuntud: Audun Iversen (Onegin), Bror Tødenes (Lenski), Kari Postma (Tatjana), Maria Nohr (Olga), Siv Oda Hagerupsen (Larina), Nikolai Didenko (Gremin) jt. Solistide koosseisu ei muudeta.

Trondheimi Sümfooniaorkester on „Oneginiga“ hõivatud nii, et kodulinnas orkester üles ei saa astuda ja kavas on vaid üks kammerkontsert. Orkester, kelle peadirigendiks on praegu poola maestro Krzysztof Urbanski, on aga Põhjamaade üks tuntumaid, kelle ees on oma kaalukat kunstnikuteed alustanud debüüdiga sh nii Simon Rattle kui ka meie Paavo Järvi.

Toimetaja: Mari KartauHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: