Jim Ashilevi lavastusest "Kuidas võideti lääs": kõik, mis me teeme, on meie endi fantaasia vili ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Von Krahl

Soome uue põlvkonna teatritalendi Akse Petterssoni lavastust "Kuidas võideti lääs" mängitakse Von Krahli teatris, kus see kohapeal tegelikult ka sündis.

Näitleja Jim Ashilevi sõnul ei tulnud soomlased Tallinnasse valmis stsenaariumiga. "Nad tulid siia kohale, me saime proovisaalis kokku ja siis hakkasime kõik üheskoos seda asja välja mõtlema. Nii et see on otsast lõpuni väga mitme autori jagatud fantaasia," ütles Ashilevi.

"Alustasime tööd sellega, et Akse andis erinevaid ülesandeid vesterni kauboide teemadel," rääkis Mari Abel, et tehti üle saja etüüdi, mis ka üles filmiti.

"Lääs" on lavastuses eri tähendustest - metafoorne wild west, mida tunneme vanadest filmidest või ka lääs kui ruum, kuhu me veel päris ei kuulu, aga kuhu püüdleme, kõneles Jim Ashilevi.

"Me ei räägi ainult ühte tüüpi vabadusest, vaid me räägime vabadusest erinevates tähendustes, ja üks nendest mitmest tähendusest on näitleja vabadus laval. Kõik, mis me siin laval ikkagi teeme, on meie endi fantaasia vili," selgitas Ashilevi lavastuse olemust.

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: ETV

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: