Eesti rahva muuseum kutsub teese saatma ({{commentsTotal}})

Eesti rahva muuseum
Eesti rahva muuseum Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Eesti rahva muuseumi 56. aastakonverents alapealkirjaga "Ekspeditsioonid itta" leiab aset 13. aprillil. Sellega seoses ootame inimeste aktiivset panust kirjatööde näol, mis aitaksid hiljem kaasa ERMi soome-ugri püsinäituse valmimisele.

Nõukogude ajal (1944–1991) käisid soome-ugri rahvaid uurimas paljud eesti etnograafid, folkloristid, keeleteadlased, antropoloogid, aga ka kunstnikud, filmitegijad ja muidu huvilised. Toonaste uurimisretkede tulemusena tekkis suurem osa Eesti tänaste teadus- ja mäluasutuste soome-ugri kogusid.

ERMi huvitab see teema eeskätt valmiva soome-ugri püsinäitusega seoses. Muuseum kutsub kõiki huvilisi kaasa mõtlema ja ülaltoodud küsimustele vastuseid otsima. Teretulnud on nii tagasivaataval teaduslikul uurimistööl kui ka isiklikel mälestustel (või mõlemal) põhinevad ettekanded (pikkusega 20 minutit). Teesid (vahemikus 900–1800 tähemärki) tuleb saata e-aadressile indrek.jaats@erm.ee hiljemalt 1. märtsiks. Kirjale palutakse lisada ka oma kontaktandmed (ees- ja perekonnanimi, amet, töökoht ja e-posti aadress).

Konverentsi programm tehakse teatavaks 9. märtsil.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: