Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ivar Põllu: 1987 oli jabur aasta

Ivar Põllu
Ivar Põllu Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Tartu Uues Teatris jõudis lavale Viljandi Kultuuriakadeemia näitekunsti X lennu tsiviilkaitseteemaline diplomilavastus "1987". Klassikaraadio "Delta" stuudios rääkisid täna sellest lavastaja Ivar Põllu ja noored näitlejad Kaija M. Kalvet ja Rauno Polman.

"Idee tekkis suvilas, kui mulle sattus kätte pakk 1987. aasta ajalehti," rääkis Ivar Põllu saates. "Siis tegin pliidi alla tuld ja lõket ja iga kord lugesin enne ajalehe läbi. Tundus niivõrd jabur aasta, kus korraga kehtis vana aeg ja juba ka uus aeg." Põllu sõnul eksisteerisid meedias juba samad näod, kes praegugi, aga hoopis erinevas kontekstis.

Lavastuses ei ole valmiskirjutatud teksti. "Aga mingid lood ja arengud ikkagi toimuvad," seletas Põllu. "Inimesed suhtlevad laval, aga ei räägita."

Põllu lisas, et laval kujuneb suur pilt pisikestest lugudest, kus iga vaataja võiks ära tunda oma loo.

Kuula kogu intervjuud juuresolevast helifailist.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: