Erilise kõlaga kammerkoor ja kaasaegne eesti tants kohtuvad lavastuses "Eesti pildid" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Youtube

Veebruaris ja märtsis tähistab kaasaegse tantsu etenduste sari Tantsutuur Eesti Vabariigi 97. aastapäeva koos kammerkooriga Head Ööd, Vend, tuues lavale tantsu- ja muusikalavastuse "Eesti pildid", mis esietendub Jõhvi kontserdimajas 21.veebruaril.

Humoorikas võtmes loodud lavastuse muusikavalik koosneb eesti erinevate põlvkondade heliloojate loomingust. Ettekandele tulevad Veljo Tormise, Cyrillus Kreegi, Mart Siimeri ja Pärt Uusbergi kooriteosed. Koreograaf Elo Undi, muusikalise juhi Külli Kiiveti ja akordionist Kristel Laasi juhatusel jutustavad kolmkümmend lauljat, viis tantsijat ja neli instrumentalisti loo noorest armastusest kahe inimese vahel, armastusest oma maa vastu ja armastusest elu vastu. “Eesti pildid” on lavastus, mille terviklikkuse loovad hingepuudutav heli ning visuaalselt nauditav tants.

Tantsutuur on Eesti Tanstuagentuuri poolt korraldatav kaasaegse tantsu etenduste sari, mille eesmärgiks on tantsulavastuste viimine Tallinnast väljapoole.

Kammerkoor Head Ööd, Vend on Pärt Uusbergi ja Külli Kiiveti eestvedamisel klassikalist koorimuusikat esitav loominguline kooslus. Koor on auhinnatud Eesti Kooriühingu poolt tiitlitega Aasta koor 2013 ning aasta kooriplaat 2013 albumi "Õhtul“ eest.

Koreograaf: Elo Unt
Muusikaline juht: Külli Kiivet
Instrumentaalansambli juht: Kristel Laas
Tantsijad: Raho Aadla, Liisa Laine, Karl-Gustav Kasemaa, Sandra Veermets, Julia Koneva

"Eesti pildid“ etendused toimuvad suuremates kontserdimajades:

21.02 Jõhvi kontserdimaja
28.02 Pärnu kontserdimaja
01.03 Tartu kontserdimaja
15.03 Salme kultuurikeskus

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: