Täna avatakse rahvusvaheline naiskunstnike näitus üsakadedusest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Annika von Hausswolff.
Annika von Hausswolff. Autor/allikas: Hobusepea galerii

Täna, 18. veebruaril kell 18 avatakse Hobusepea galeriis Anna-Stina Treumundi ja Stacey Kooseli kureeritud grupinäitus "Pussy Envy". Näitusel osaleb üksteist naiskunstnikku Eestist, Soomest, Rootsist, Portugalist ja Suurbritanniast: Annika von Hausswolff, Carla Castiajo, Eva Mustonen, Katarina Meister ja Lylian Meister, Kristin Reiman, Liina Pääsuke, Mare Tralla, Mari-Leen Kiipli, Sadie Lee, Valpuri Kalma.

Näituse pealkiri "Pussy Envy" on kuraatorite sõnul kummardus feministliku ja queer-art-pioneeri Sadie Lee ikoonilisele maalile "Venus Envy", mida esitleti autori esimesel ühe-naise-show'l 1994. aastal Manchester City galeriis osana „It's Queer Up North“ festivalist. Slängitermin "pussy envy" viitab üsakadedusele - feministliku psühholoogia valda kuuluv termin, mille lõi Karen Horney (1885-1952). Uus-freudiaanlikud psühholoogid on väitnud, et võimas psühholoogiline ebakindlus ehk "üsakadedus" esineb meeste juures sagedamini kui peenisekadedus naiste juures.

Näitus "Pussy Envy" ühendab viimased kaks dekaadi feministlikku kunsti ja naiskunstnikke nii rahvusvaheliselt kui lokaalselt. Ehkki taiesed lähtuvad erinevatest esteetilistest, feministlikest, queer- või reflektiivsetest lähtepunktidest, uurivad nad ühtaegu seksuaalsuse ja soo ning naiste esitlemistemaatikat.

Kolmenädalane näitus Hobusepea galeriis sisaldab ka kohtumist kunstnikega 4. märtsil, mil kell 17 toimub LadyFest Tallinn 2015 raames vestlusring näitusel osalevate kunstike Sadie Lee ja Annika von Hausswolffiga.

LadyFest Tallinn on mittetulunduslik festival, mida korraldab feministide ja queer-aktivistide avatud võrk. Iga-aastane rahvusvaheline festival seisab kodanikuaktiivsuse edendamise eest, korraldab töötube ja vestlusõhtuid ning julgustab läbi viima kultuuri- ja kunstipraktikaid.

Näitus on avatud 9. märtsini 2015. Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital, hasartmängumaksu nõukogu ja Rootsi Suursaatkond Tallinnas.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: